Hlavní navigace

Společnost T-Systems podporuje Hodinu Země

[Tisková zpráva] Společnost zhasne v průběhu této akce své logo na budově. Podpora energeticky efektivních služeb prostřednictvím Green ICT.

Sdílet

            Společnost T-Systems Czech Republic se připojuje k iniciativě Hodina Země, která se bude konat 23. března od půl deváté večer místního času. Jedná se o tradiční celosvětovou iniciativu, kterou zaštiťuje Světový fond na ochranu přírody (WWF – World Wide Fund). V České republice je tato akce podporována Českým svazem ochránců přírody za podpory Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí ČR. Společnost T-Systems jako příspěvek k této akci vypne osvětlení loga na svém sídle a zároveň částečně vypne vnitřní osvětlení.

            Společnost T-Systems podporuje efektivní využívání elektrické energie také  prostřednictvím svých řešení v rámci konceptu Green ICT. Datová centra společnosti T-Systems se vyznačují nízkou hodnotou PUE (Power Usage Effectiveness). Díky tomu i zákazníci, kteří využívají služby společnosti T-Systems, šetří životní prostředí. Green ICT ale neznamená jen nízkou spotřebu energie. T-Systems je lídrem ve virtualizaci a cloud computingu. Tam kde dříve běželo více serverů, tam dnes stačí jeden. Jeho výkon se dělí mezi aplikace tak, jak je právě potřeba. To redukuje nejen ekologickou zátěž, ale zákazníci získávají vyšší výkon za méně peněz. Green ICT se potom vyplatí opravdu všem.

            „Jsme si vědomi, že hodinové snížení spotřeby elektrické energie přírodě nepomůže. Je to ale gesto, které ukazuje, že naší společnosti na životním prostředí skutečně záleží. Nejde jen u obrovské investice do moderních a úsporných datových center, ale také třeba o takovou drobnost, že v našem koncernu se recykluje plných 98 % všech odpadů,“ říká Anton Zima, tiskový mluvčí ze společnosti T-Systems.

            Více o řešeních Green ICT naleznete na webu společnosti T-Systems.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).