Hlavní navigace

Společnost T-Systems zavádí řešení „Infrastructure as a Service“ pro firemní zákazníky

[Tisková zpráva] Výpočetní výkon a úložiště pro aplikace a systémy zákazníků. Služby na platformě cloud computingu s bezpečným webovým portálem. Pilotní fáze od listopadu 2010 do února 2011.

Sdílet

            Zákazníci nyní mohou používat infrastrukturní služby dynamicky, přesně podle svých potřeb prostřednictvím webového portálu, který provozuje společnost T-Systems. Toto řešení umožňuje provádět vysoce náročné výpočetní operace a simulace bez toho, aby zákazník vlastnil potřebné hardwarové vybavení. Dynamické služby spojené s infrastrukturou jsou účtovány na hodinové bázi. Služba je k dispozici pro stávající zákazníky T-Systems v průběhu testovacího období od listopadu letošního roku do února 2011.

            Nabídka od společnosti T-Systems kombinuje výhody z platformy cloud computingu a vysoké bezpečnosti. Přístup, ochrana dat a zabezpečení je smluvně definováno a umožňuje škálování za atraktivní cenu. Veškerá datová centra včetně dat jsou umístěna v datových centrech společnosti T-Systems, která splňují standardy ISO 27001 (bezpečnost). Veškeré aplikace zákazníků jsou od sebe striktně odděleny a dodatečná bezpečnostní opatření chrání aplikace před neoprávněným přístupem přes internet.

            Zákazníci mohou kombinovat řadu služeb na platformě cloud computingu s nově zavedeným řešením IaaS (Infrastructure as a Service). Mohou také průběžně získávat informace o chodu systému, využitých zdrojích, výkonu procesorů, úložné kapacitě a nákladech prostřednictvím zákaznického portálu.

            Řešení rovněž umožňuje výběr platformy v datovém centru T-Systems. Zákazníci mají snadný přístup k předkonfigu­rovaným systémům, které si mohou modifikovat podle svých potřeb. Služby jsou založeny na x86 architektuře a podporují 32 i 64-bit operační systémy a aplikace.

            Služby cloud computingu poskytuje T-Systems ze svých datových center i v České republice. K dispozici je nabídka standardizovaných produktů, včetně velkoobchodní nabídky cloud computingu pro partnery z oblasti IT. Služby jsou provozovány 
            z bezpečných datových center v Praze.

            O společnosti T-Systems

          Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

          T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

          Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

          Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

          Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.