Hlavní navigace

Společnost T-Systems získala významnou zakázku od skupiny E.ON

[Tisková zpráva] Odpovědnost za provoz a správu hlasových a datových sítí. Objem zakázky převyšuje hodnotu jedné miliardy euro. 220 zaměstnanců společnosti E.ON bude převedeno do T-Systems.

Sdílet

Po několikaměsíčním výběrovém  řízení zvolila společnost E.ON jako svého poskytovatele pro ICT outsourcing společnost T-Systems. Společnost T-Systems, která  tvoří nedílnou součást skupiny Deutsche Telekom, bude pro skupinu E.ON zajišťovat hlasovou a datovou komunikaci. Hodnota zakázky převyšuje jednu miliardu euro a byla uzavřena na pět let s možností prodloužení až na sedm let.

Služby bude společnost T-Systems poskytovat i pro českou část skupiny E.ON s využitím vlastní infrastruktury a týmů zkušených odborníků.

„Tato zakázka patří mezi největší v naší historii a je důležitým krokem pro náš vstup do odvětví energetiky,“ řekl Reinhard Clemens, člen představenstva společnosti Deutsche Telekom a generální ředitel T-Systems. „Naším cílem je stát se nejlepším partnerem pro odvětví energetiky a tento kontrakt nás k tomuto cíli přiblížil.“
Kontrakt se společností  E.ON se vztahuje na deset evropských zemí: Německo, Anglii, Maďarsko, Českou republiku, Rumunsko, Slovensko, Švédsko, Bulharsko, Itálii a Holandsko. Kromě provozu a správy pevných a mobilních sítí  zahrnuje zakázka také služby spojené s infrastrukturou, audio, web a video konferencemi, platformou pro spolupráci a provoz celé datové sítě.

Součástí outsourcingové  smlouvy je také přechod 220 zaměstnanců společnosti E.ON ve všech zemích do společnosti T-Systems. „Noví zaměstnanci jsou pro nás velmi důležití pro zajištění plynulého přechodu a péče o technologie a služby. Ovládají také interní procesy a potřeby skupiny E.ON. Významné zakázky, které jsme dosud realizovali, ukazují, že zaměstnanci převedení v rámci outsourcingu se velmi rychle integrují a využívají příležitosti ke svému profesionálnímu rozvoji, které jim jako významná ICT společnost nabízíme,“ dodal Clemens.

O společnosti T-Systems

T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).