Hlavní navigace

Společnost Trask mění právní subjektivitu

[Tisková zpráva] 12. července 2010 Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, dovršila proces transformace na akciovou společnost. Firma využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Sdílet

Dnem 1. 7. 2010 vstoupil v platnost nový zápis v obchodním rejstříku, na základě něhož přestala firma Trask fungovat jako společnost s ručením omezeným (Trask solutions s. r. o.) a na trhu začala působit pod novým názvem Trask solutions a.s., tedy jako akciová společnost. Předsedou představenstva nově vzniklé akciové společnosti je Filip Tománek, dalšími členy představenstva jsou pak další dlouhodobí členové vedení předchozí Trask solutions s. r. o.

Klienty společnosti jsou přední firmy a organizace z oblastí bankovnictví, financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Předchůdce současného Trask a. s. působí na tuzemském trhu již od r. 1994. Důvodem pro právní transformaci bylo především významné navyšování základního jmění společnosti z 2 milionů korun na 20 miliónů korun, tak aby mohly být pokryty potřeby jejího dalšího rozvoje.

Společnost dnes zaměstnává více než 180 pracovníků a rok od roku dosahuje rostoucího obratu v řádech stovek milionů korun. To ostatně nedávno ocenila i renomovaná poradenská společnost Deloitte & Touche, když Trask v žebříčku 50 nejúspěšnějších středoevropských technologických společností v roce 2009 umístila na vynikající 32. místo s faktem, že ze všech společností, které se přihlásily do této soutěže, jsme byli čtvrtí nejlepší z těch, kteří zastupující český trh.

Změna právní subjektivity v akciovou společnost by měla rovněž napomoci vnímání společnosti jakožto významné a velké firmy také mezi neodbornou veřejností. V této souvislosti je vhodné připomenout, že mezi zákazníky společnosti Trask a.s. patří mimo jiné Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

Bezvýhradné nástupnictví akciové společnosti po bývalé spol. s r. o. zaručuje naprostou právní kontinuitu. Pro odběratele i dodavatele se tedy nikterak nemění záležitosti týkající se obchodních vztahů. To se týká i zachování stávající adresy společnosti, jejího daňového identifikačního čísla (DIČ) a dalších formálních náležitostí. Všichni obchodní partneři budou navíc společností Trask a. s. o proběhnuvší transformaci oficiálně vyrozuměni elektronickou i běžnou poštou.

Změnou právní formy společnost s.r.o. nezaniká, pouze se mění vnitřní struktura a právní postavení společníků na akcionáře. Vlastnická struktura zůstává beze změn.

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 180 IT odborníků. Její obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.