Hlavní navigace

Společnost Trask uvádí eGG – řešení pro podporu datových schránek

[Tisková zpráva] Praha, 14. září 2009 - Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, dnes ohlásila nabídku řešení eGG (eGovernment Gateway) pro podporu podnikových procesů souvisejících s provozem datových schránek. Toto řešení společnosti Trask řeší nejen problematiku distribuce, zpracování a archivace datových zpráv, ale i management dokumentů s parametry spisové služby. Základem je velmi úspěšný open-source produkt firmy Alfresco (www.alfresco.com), který je lokalizován a přizpůsoben požadavkům datových schránek, ale je také vhodnou platformou pro implementaci dalších procesů a funkcí, vycházejících z požadavků zákazníka a pokračující elektronizace státní správy. Open-source model dává možnost celé řešení okamžitě využít a to bez licenčních poplatků.

Sdílet

Informační služba datových schránek (ISDS) provozovaná od 1. července Českou poštou je významnou změnou v komunikaci firem se státní správou. Standardní prostředí ISDS určené k obsluhování datové schránky, odesílání a příjmu zpráv je z pohledu větší firmy či instituce nedostatečné a neřeší celou řadu požadavků a nároků uživatelů. Prostřednictvím svého řešení nabízí společnost Trask kompletní obsluhu datových schránek ze zabezpečeného firemního prostředí, dlouhodobou a bezpečnou archivaci a zejména rozsáhlé možnosti spojené s modelováním podnikových procesů formou workflow. Třídění došlých zpráv například podle odesilatele, notifikace skutečného příjemce, vedení elektronické podatelny pro více datových schránek, upozorňování na došlé zprávy, jako i hlídání lhůt pro vyřízení a zpracování; to jsou jen některé z funkcí řešení firmy Trask, bez kterých si většina organizací využívání datových stránek neumí představit. Trask poskytuje řešení pro obsluhu datových schránek ve formě otevřeného řešení pod označením eGovernment Gateway.

„Naše společnost je tradičně velmi silná v oblasti integrace a řízení procesů“ řekl Daniel Pecina, senior manager ve společnosti Trask solutions. „Trask nabízí firmám komplexní integrační vrstvu mezi státní správou a komerčním světem, neboť zprovoznění datových schránek budou brzy následovat další projekty elektronizace státní správy jako např. elektronické registry, podávání daňového přiznání elektronickou formou a další agendy. Řešení eGG – eGovernment Gateway, je postaveno na dlouholetých zkušenostech Trasku z oblasti sdílení informací, oběhu dokumentů a modelování a řízení procesů.“

Elektronizace státní správy vznáší na podniky a organizace stále náročnější požadavky – bude kladen větší důraz na přesnost a dochvilnost, oběh papírových dokumentů bude do budoucna nevyhovující a stále více nákladný. Pro komerční sféru bude tedy kritériem úspěchu to, zda a jak rychle se s touto změnou vyrovná. Ten, kdo bude mít komunikaci se státní správou integrovánu se svými podnikovými systémy (ERP, CRM apod.), bude efektivnější a bude mít logicky konkurenční výhodu před ostatními.

Zákazníci mají dvě možností jak řešení eGG využívat:

  • Mohou získat produkt řešící partikulární problém datových schránek.
  • S podporou o firmy Trask mohou využít produkt jako „krystalizující jádro“ s potenciálem vytvořit komplexní řešení adresující budoucí požadavky na elektronickou správu a hladce integrované do IT infrastruktury zákazníka.

Open source model zajišťuje, že řešení je nákladově velmi efektivní, přičemž zákazník platí pouze za integraci, modelování podnikových procesů a podporu systému (sledování legislativních změn a jejich aplikace do systému).

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 175 IT odborníků. Její obrat v roce 2008 překročil více než 455 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).