Hlavní navigace

Společnost Trend Micro dovršila dvacet let své existence

[Tisková zpráva] Globální bezpečnostní leader slaví dvě dekády odchytávání virů, odhalování kyberzločinu a snahy o bezpečnější internet pro jeho uživatele.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 5. listopadu 2008 – Společnost Trend Micro Inc. zahájila svou činnost v Kalifornii v dočasně pronajaté kanceláři bez toalet, ve světě s pouhými pěti známými počítačovými viry a v prakticky neexistujícím bezpečnostním odvětví.

Během osmdesátých let se zakladatelé Trend Micro – Steve Chang, Jenny Chang a Eva Chen – teprve seznamovali s viry, programy, které automaticky napadly jeden počítačový soubor za druhým. Během dospívání internetu a sítí se Trend Micro zaměřila na celkové zabezpečení sítí, přičemž dosáhla několika světových prvenství:

1991 – první serverová ochrana proti virům – ServerProtect™
1996 – první ochrana internetových bran proti virům – InterScan™
1997 – první serverová ochrana proti e-mailovým virům – ScanMail™
1998 – první webová centralizovaná správa – Trend Micro Control Manager™
2002 – první SLA s dvouhodinovou odezvou na útok viru

Během dvaceti let se Trend Micro soustředila na technologické inovace, nepřetržitý růst podnikání a plnění závazků vůči zákazníkům. Jako start-up si do vínku přinesla kreativitu a inovační přístupy, takže byla schopná rychle se přizpůsobovat měnícím se podmínkám v oblasti počítačových hrozeb. Zpočátku šlo o malé počty virů vytvořené jednotlivci jednoduše lačnícími po slávě a popularitě, později se vytvořila kvetoucí a složitá podzemní ekonomika kyberzločinu pod taktovkou lidí, jejichž cílem je finanční prospěch, která přijde podniky a spotřebitele každoročně na miliardy dolarů.

Bez ohledu na své skromné začátky se Trend Micro stala jedním z největších světových dodavatelů bezpečnostního softwaru. Roste přitom rychleji než pět největších konkurentů v oboru, kteří dohromady vytvářejí téměř polovinu trhu o velikosti 13,2 mil. USD. Firma už přes jedenáct let zažívá nepřetržitý růst. Od svého uvedení na tokijskou burzu v roce 1998 se Trend Micro dostala do seznamů Nikkei Excellent Companies Ranking a Dow Jones Sustainability Index a ocitla se tak ve společnosti mnoha mezinárodně proslulých společností.

Trend Micro nyní nabízí přes 40 špičkových produktů a řešení. Čtyři tisíce zaměstnanců po celém světě poskytuje nepřetržitou globální technickou podporu s využitím inovativních technologií. Firma je známým leaderem ve vývoji technologií pro integrovanou správu hrozeb chránících osobní údaje a majetek před malwarem, spamem, úniky dat a nejnovějšími webovými hrozbami. Věrna svému pionýrskému duchu je nyní Trend Micro v čele zavádění technologie cloud-client. Využívá přitom řešení Trend Micro Smart Protection Network, novou generaci infrastruktury typu cloud-client pro zabezpečení obsahu navrženou pro ochranu zákazníků před webovými hrozbami.

Nynější velikost společnosti Trend Micro nezměnila její zaměření na zákazníky a partnery. Společnost je stále známá svými dobrými vztahy s prodejci a vynikajícími zákaznickými službami. „I když se technologie pro zabezpečení internetu neustále mění, dvě věci zůstávají v našem dlouhodobém vztahu s Micro zachovány: kvalita řešení, které odpovídají našim IT potřebám a výjimečně dobré zákaznické služby,“ řekl Bill S. Dishman, technický manažer globální IT infrastruktury společnosti AMEC plc. „S Trend Micro jsme už deset let plně spokojeni a těšíme se na pokračování tohoto přínosného partnerství.“

„Vize Trend Micro zůstává po celých dvacet let stále stejná,“ podotýká Eva Chen, spoluzakladatelka a CEO společnosti. „Zaměřujeme se na neustálé vylepšování našich zákaznických služeb odpovídajících potřebám našich zákazníků, způsobu, jakým využívají počítačové technologie, a aktuálnímu působení neustále se měnících hrozeb. Chci naše zákazníky ujistit, že od Trend Micro mohou i nadále očekávat průběžné inovace a oddanost našim zákazníkům.“

Pohled dopředu očima globálního občana
Aby Trend Micro v roli globálního občana mohla naplnit svou odpovědnost, poskytuje část svých prostředků do programu Global Citizenship Program, jehož cílem je zlepšovat ekonomické podmínky chudých zemí a šířit mezi rodiči a vychovateli znalosti o problémech internetové bezpečnosti, kterým čelí dnešní mládež.

„Nemůžeme zapomenout na reálný svět fungující vedle světa digitálního. Proto nejen zabezpečujeme počítače a digitální data, ale jako globální občané se snažíme dostát naší odpovědnosti za vytváření lepšího světa,“ řekla Chen. „V naší dvacetileté historii jsme zažili mnoho úspěchů a chceme tyto úspěchy sdílet s komunitami, ve kterých pracujeme, žijeme a které se snažíme přetvářet k lepšímu.“

Více informací o oslavách dvacetiletého výročí založení společnosti Trend Micro naleznete na: http://us.tren­dmicro.com/us/a­bout-us/company/20th-anniversary/in­dex.html

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Trend Micro je multinárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/