Hlavní navigace

Společnost Trend Micro začala dodávat nejnovější verzi InterScan Web Security Suite

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Trend Micro začala dodávat nejnovější verzi InterScan Web Security Suite

Poslední vydání znamená další posun ve vícevrstvé integrované bezpečnostní strategii
Trend Micro – jediné řešení pomáhá zastavit spyware, grayware, phishing a viry už na hranici podniku

28. červen 2005 — Společnost TREND MICRO, Inc. (symbol na japonské burze TSE: 4704; symbol na americké burze NASDAQ: TMIC), vedoucí firma v oblasti vývoje aplikací a služeb pro antivirovou ochranu sítí a internetového obsahu, uvedla na trh software Trend Micro™ InterScan™ Web Security Suite 2.5. Nejnovější verze řešení pro zabezpečení internetových bran blokuje spyware a grayware, viry, phishingové útoky a další škodlivý software, který se snaží proniknout do podnikových sítí přes internetové vstupní brány.

InterScan Web Security Suite 2.5 představuje klíčovou komponentu vícevrstvé integrované strategie Trend Micro pro ochranu zákazníků před rozmanitými internetovými hrozbami ohrožujícími celé prostředí podnikové sítě. Toto vysoce škálovatelné a obsáhlé řešení pro zabezpečení internetových bran chrání podnikové sítě během celé doby epidemie nebo výskytu škodlivého softwaru (epidemie jsou typické pro viry, nikoli pro spyware nebo phishing) a poskytuje bezpečnostním administrátorům IT vyšší flexibilitu a granularitu při správě pravidel užívání IT uvnitř podniku.

„Trend Micro kombinuje antivirus, antispyware a antiphishing pro nasazení do prostředí internetové brány a takovým řešením poskytuje korporacím a velmi velkým podnikům konsolidovanější a efektivnější způsob jak zacházet s mnoha různými hrozbami,“ řekl Max Cheng, generální ředitel Trend Micro pro oblast podnikových produktů. „Trend Micro stále naslouchá potřebám svých zákazníků a získané zkušenosti vtělila do aktuálního a jedinečného produktu pro ochranu internetových bran­.“

Poslední verze InterScan Web Security Suite zahrnuje několik nových technologií pro boj proti spywaru. Kromě blokování průniků spywaru do sítě přes brány může InterScan Web Security Suite automaticky vyčistit napadené klienty a odstranit jakýkoli rezidentní spyware. Využívá k tomu volitelné služby Damage Cleanup Services, které pomáhají automatizovat odstranění spywaru a obnovení činnosti jakéhokoli serveru či desktopu infikovaného spywarem bez ohledu na to, zda je na nich instalován jakýkoli antivirový program.

InterScan Web Security Suite také blokuje na internetové bráně odchozí soukromou komunikaci, čímž chrání důvěřivé uživatele před phishingovými útoky, při nichž se mohou osobní údaje zasílat na falešné webové stránky. Software se dá také využít jako ochrana proti spywarovým programům, které se pokoušejí shromažďovat informace z napadených systémů a odesílat je útočníkovi zpět.

Volitelně se k softwaru dodává i modul pro odhalování škodlivého kódu určeného pro mobilní telefony ve formě javových a ActiveX appletů schovaných ve webových stránkách. Modul chrání nejen proti samorozbalovacímu spywaru ale také proti čerstvým mobilním virům, které ještě nejsou podchyceny v antispywarových databázích. Volitelný modul pro filtrování URL adres blokuje nevhodný webový obsah pomocí rozsáhlé databáze. Ta využívá technologii pro dynamické hodnocení obsahu umožňující v reálném čase přímo během prohlížení webových stránek hodnotit i obsah těch, které ještě nejsou podchyceny v databázi.

Dostupnost
Trend Micro InterScan Web Security Suite 2.5 je v současnosti k dispozici s anglickým rozhraním ve Spojených státech, Evropě a asijsko-pacifické oblasti pro operační systémy Windows 2000 a Windows Server 2003.

O společnosti TREND MICRO
Společnost TREND MICRO je přední světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.tren­dmicro-europe.com

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated.  NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc. Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Pro další informace laskavě kontaktujte:

Tamara Smolová
Agentura CREO, spol.s.r.o.
tel.: + 420 602 217 194
e-mail: tamara.smolova@cre­o.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).