Hlavní navigace

Společnost TrustPort, a.s., staronový hráč na poli bezpečnosti, zahájila svoji činnost v plném rozsahu

[Tisková zpráva] Brno, 25. března 2008 – Vznik společnosti TrustPort představuje další naplánovaný krok v nyní realizované akvizici společností Cleverlance Enterprise Solutions a AEC.

Sdílet

Již v tiskové zprávě ze 14. listopadu 2007 obě společnosti uvedly základní kroky domluvené akvizice, mezi které patří již realizovaný přesun bezpečnostních služeb AEC do nově vzniklé bezpečnostní divize společnosti Cleverlance a vytvoření dceřiné společnosti TrustPort, zaměřené na vývoj bezpečnostních produktů z portfolia původní společnosti AEC. Od března vstupuje TrustPort na trh jako samostatná společnost pod obchodním názvem TrustPort, a.s.

Sídlo a fakturační adresa: TrustPort, a.s. Holandská 878/2, 639 00 Brno.

Poštovní adresa: TrustPort, a.s. Bayerova 799/30, 602 00 Brno.

www.trustport.cz
www.trustport.com

TrustPort, a.s. se bude profilovat jako producent a dodavatel bezpečnostních řešení stejnojmenné produktové řady, která mimo jiné zahrnuje: komplexní řešení ochrany dat na úrovni koncových stanic i serverů před viry, spamem a dalšími škodlivými kódy, doplněné o aplikace pro šifrování a skartaci dat, blokování nežádoucího webového obsahu, řešení certifikační autority a elektronické podatelny.

„Hlavní prioritou pro budoucí období je etablování značky na celoevropském trhu a upevnění pozice na poli hi-tech bezpečnostních řešení. Jsem přesvědčen, že osamostatnění vývoje a prodeje našich bezpečnostních produktů významně urychlí a zjednoduší dosažení tohoto vytyčeného cíle,“ doplnil Ing. Jiří Mrnuštík, generální ředitel společnosti TrustPort.

Dobromil Podpěra, předseda představenstva Cleverlance Enterprise Solutions, k zahájení činnosti společnosti TrustPort uvedl: „Prosazení kvalitních produktů z řady TrustPort na celoevropském trhu si vyžaduje odlišný přístup než poskytování IT a bezpečnostních služeb, z toho logicky vyplývají zcela jiné nároky na vývoj i prodej těchto produktů. Nejefektivnějším řešením bylo vytvoření samostatného subjektu začleněného do širší rodiny Cleverlance. Jsem si jistý, že to byla správná volba.“

O společnosti TrustPort, a.s.
TrustPort, a.s. vznikla v březnu 2008 vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC. Patří do skupiny Cleverlance, která se řadí mezi největší středoevropské IT společnosti.

TrustPort je významným producentem a dodavatelem profesionálních řešení a produktů z oboru informačních a komunikačních technologií, především z oblasti IT security.

V nabídce TrustPort najdete vlastní bezpečnostní řešení řady TrustPort® zahrnující antivirovou, antispamovou a antispywarovou ochranu jak na úrovni koncových stanic, tak i na vstupní bráně do internetu, kde je možné ji doplnit i o TrustPort® WebFilter – kontrolu obsahu navštěvovaných webových stránek. Dále nabízíme řešení certifikační autority, elektronické podatelny, PKI a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).