Hlavní navigace

Společnost Verbatim uvádí LightScribe Media

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Verbatim uvádí LightScribe Media

11. března 2005 – Jakožto další primát této průkopnické společnosti oznamuje Verbatim uzavření smlouvy s firmou Hewlett-Packard (HP) na výrobu a prodej CD a DVD médií LightScribe.

Mateřská společnost firmy Verbatim, společnost Mitsubishi Kagaku Media, spolupracovala s firmou Hewlett-Packard (HP) na vývoji nových disků, které by doplňovaly vývoj diskových mechanik a software s funkcionalitou LightScribe. Společnost HP oznámila vývoj technologie LightScribe již dříve v letošním roce.

Diskové mechaniky s funkcionalitou LightScribe umožňují použít laser, který slouží k zapisování dat na disk, také k vypalování textu a grafiky na druhou stranu (stranu pro označení) stejného disku. To znamená, že namísto označení obsahu disku ručně na médium nebo samostatné tiskárny na média či nálepky mohou uživatelé při použití médií CD/DVD od společnosti Verbatim s funkcionalitou LightScribe vypalovat obrázky ve kvalitě sítotisku pomocí laseru optické mechaniky.

První generace médií od společnosti Verbatim, která se objeví na trhu v březnu 2005, bude jednobarevná a bude se v případě CD-R prodávat v balení po deseti kusech a v případě DVD+R v balení po pěti kusech.

Společně se zahájením zavádění počítačů s funkcionalitou LightScribe v lednu 2005 a následným uváděním periferních zařízení rovněž využívajících tuto technologii budeme v roce 2005 svědky přeměny trhu štítkovacích technologií CD/DVD. Tato změna přinese srovnatelné přínosy jak uživatelům v kancelářích, tak i uživatelům v domácnostech a povede k vylepšení CD a DVD knihoven po celém světě.

Aby spotřebitelé mohli využívat tuto novou technologii, je třeba mít diskovou mechaniku, média a software s funkcionalitou LightScribe

V tomto případě vidět skutečně znamená uvěřit!


O společnosti Verbatim
Verbatim je dceřinou společností firmy Mitsubishi Kagaku Media a nabízí produkty pro skladování informací, počítačové a zobrazovací spotřební zboží a související příslušenství. Společnost Verbatim je v současnosti jedinou firmou na světě, která navrhuje, vyvíjí a vyrábí vysoce výkonné a vysoce kvalitní média CD-R, CD-RW, DVD-R a DVD-RW, kompletní řadu disket o velikostech 3,5 palce a 5,25 palce. Do palety výrobků patří i kazety, zobrazovací produkty, digitální přístroje a paměťové karty.

Verbatim a DataLifePlus jsou registrované obchodní značky společnosti Verbatim Corporation. Další názvy společností a výrobků uvedené v tomto dokumentu jsou obchodními značkami svých příslušných společností.

Kontakt:
Verbatim GmbH, Frankfurter Straße 63–69, 65760 Eschborn
Maria Csilics, Tel.: 06196–9001–30;
e-Mail: mcsilics@verbatim-europe.com
www.verbatim-europe.com

PRAM Consulting s.r.o., Na Moráni 5, 158 00 Praha 2
Zuzana Záhorová, tel.: +420 224 913 000
e-Mail: zuzana.zahoro­va@pram.cz
www.pram.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).