Hlavní navigace

Společnost WIA kupuje část firmy NEXTRA Czech Republic

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost WIA kupuje část firmy NEXTRA Czech Republic

Praha / Česká Republika, 13.6.2005 – společnost WIA spol. s r.o. oznamuje, že kupuje část podniku NEXTRA Czech Republic s.r.o. poskytující internetové služby v pásmech 2,4 a 5 GHz. Vzniká tak jedna z největších celorepublikových bezdrátových sítí zaměřená na poskytování rezidenčních i korporátních služeb s použitím standardů FWA, WiMAX a Wi-Fi.
Společnost WIA spol. s r.o. (dále jen WIA) oznamuje, že dnem 30. června na ni přejdou všechna práva a závazky vztahující se do té doby k organizační složce firmy NEXTRA Czech Republic s.r.o. (dále jen NEXTRA) nazvané „síť RLAN“. Technická migrace již započala a bude dokončena do 30. června.

Koupě bezdrátové sítě NEXTRA zapadá do dlouhodobé strategie WIA, která tak po akvizicích pražské hotspotové sítě Widenet a sítí několika menších poskytovatelů opouští pozici lokálního ISP a stává se jedním z největších celorepublikových provozovatelů bezdrátových sítí.

WIA nyní pokrývá všechna krajská města ČR a dalších 10 měst. V plánu je zprovoznění sítí v dalších 30 městech do konce roku 2005. Ve všech uzlech sítě bude v krátké době nabídnut kvalitní a neomezený širokopásmový přístup do Internetu s garancí rychlosti WIA WiFi s cenami od 500 Kč/měsíčně (pro domácnosti a SOHO) a garantované služby WIA Professional zaměřené zejména na korporátní klientelu.

Již během prázdnin nabídne WIA ve vybraných městech služby založených na technologii WiMAX, v současné době se čeká na přidělení regionálních licencí v koordinovaném pásmu 3,5 GHz.

Síť WIA WiFi umožňuje nejjednodušší možnost připojení k Internetu na trhu – uživatel nemusí kontaktovat poskytovatele a sepisovat smlouvu, stačí navázat Wi-Fi spojení na kterýkoliv bod se společným jménem sítě ‚wia‘ (jejich seznam je k nalezení na stránkách http://wifi.wi­a.cz) a automaticky obdrží přihlašovací stránku, kde se může zaregistrovat a okamžitě začít službu používat. Další výhodou je unikátní možnost mobility – uživatel služby může libovolně měnit přístupové body po celé republice, může tak být za jednu cenu připojen přes den v práci, večer doma a o víkendech na chalupě.

Kontakt

Filip Malina, jednatel WIA spol. s r.o.
tel.: +420 234 095 411
e-mail: info@wia.cz

Lukáš Rampas, Marketing & PR Manager NEXTRA Czech Republic, s.r.o.
tel.: +420 296 355 130
e-mail: press_nextra@nex­tra.cz

Společnost WIA, spol. s r.o. působí na českém ISP trhu 3 roky. Rozsáhlé portfolio ISP služeb zahrnuje připojení technologiemi ADSL, SHDSL (LLU), Wi-Fi, FWA i pomocí pevných metalických a optických okruhů. V nabídce společnosti jsou dále housingové a hostingové služby a VPN řešení. WIA je členem sdružení NIX.CZ a při realizaci zákaznických projektů spolupracuje s předními národními i mezinárodními telekomunikačními operátory.