Hlavní navigace

Společnost ZyXEL představuje bezpečnou bránu do Internetu ZyWALL 2 Plus

[Tisková zpráva] V Praze dne 4. září 2006 – ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový výrobce řešení v oblasti vysokorychlostního přístupu na Internet a síťových řešení představuje zařízení s integrovaným bezpečnostním řešením určené pro vzdálená pracoviště, domácnosti a malé firemní sítě – ZyWALL 2 Plus. Nový produkt podporuje řadu užitečných inteligentních funkcí, které ocení především ti, kteří se potřebují připojovat k Internetu z domova, ať už z pracovních či soukromých důvodů.

Sdílet

ZyWALL 2 Plus je SPI (Stateful Packet Inspection) firewall s certifikací ICSA, jež je zárukou bezpečnosti a stejně tak zárukou spolupráce s dalšími produkty s ICSA certifikací od jiných výrobců. Umožňuje 5 paralelních VPN spojení používající standard IPSec pro zabezpečenou komunikaci menších kanceláří a domácností. Šifrování dat při přenosu přes Internet mezi vzdálenou stanicí a centrálním serverem je zárukou bezpečného přenosu dat. Na rozdíl od nákladného pronajímání linek umožňuje toto řešení snadné globální propojení stanic při vynaložení minimálních nákladů. Funkce pro virtuální síť VPN jsou u modelu ZyWALL 2+ vylepšeny – nyní podporují maximální přenosovou rychlost 24 Mbps a šifrovací standardy DES/3DES/AES.

ZyWALL 2 Plus je vybaven čtyřportovým ethernet switchem (10/100Mbit/s, autosensing) a podporuje tak sdílené připojení k Internetu bez potřeby dodatečných nákladů na externí switche nebo rozbočovače. Neocenitelnou výhodou ZyWALLu 2 Plus je možnost jednoduché konfigurace přes webový prohlížeč (WebGUI), napomáhající rychlému a bezproblémovému zprovoznění připojení k Internetu. Samozřejmostí je filtrování webového obsahu (web-based Content filtering), dále WAN klient: PPPoE, PPTP, statické IP, DHCP, záložní vytáčené připojení Dial-Backup eliminující výpadek spojení, funkce přesměrování provozu (Traffic Redirect) a Bandwidth Management (funkce pro řízení šířky pásma).

Novinkou ZyWALLu 2 Plus je připravenost na technologii ADSL2+ umožňující připojení k Internetu rychlostí až 24Mbps. Díky této rychlosti je možné využívat například televizní vysílaní přes Internet (IPTV).

ZyWALL 2 Plus bude oficiálně uveden do prodeje během mezinárodního veletrhu Invex 06 a může být objednán skrze globální dealerskou prodejní síť. Pro nalezení nejbližšího distributora firmy ZyXEL, navštivte prosím web: www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com/web/whe­re_tobuy.php.