Hlavní navigace

Společnosti Cisco a Dell spojí své technologie a nabídnou kombinovaná řešení pro datová centra nové generace

[Tisková zpráva] Praha – 5. únor 2009 – Společnosti Cisco a Dell oznámily prohloubení spolupráce na vývoji nové generace řešení pro datová centra. Kombinované produkty společností Cisco a Dell by měla zákazníkům pomoci zjednodušit svou infrastrukturu využitím nových datových úložišť, zdrojů a zasíťování a urychlit chod podnikových aplikací ve virtualizovaných prostředích datových center. Spolupráce by měla také pomoci urychlit řízení samotných datových center díky síťové struktuře sjednocující prostředí LAN, SAN a serverových clusterů do jediné vysokorychlostní struktury 10 Gigabit Ethernetu, podporující protokoly Fibre Channel, FCoE a iSCSI.

Sdílet

Společnost Dell do svých serverů Dell Power Edge™ a datových úložišť Dell EqualLogic™, PowerVault™ a Dell/EMC™ nově zařadí Cisco switche Nexus 5020 podporující jak 10 Gigabit Ethernet, tak Fibre Channel Ethernet (FCoE). Dell rovněž kvalifikoval pro svá disková pole (SAN) EqualLogic™ switche Cisco Catalyst 4900 a ty jsou tak nyní oficiální podporovanou switchovou platformou.

„Pro naše zákazníky je stále důležitější, aby jim využívaná řešení garantovala dlouhodobé hodnoty, a nikoli pouze krátkodobé výhody. Díky této rozšířené spolupráci se společností Cisco jim naše produkty i nadále budou přinášet maximální hodnotu za vynaložené prostředky.“ uvedl Praveen Asthana, ředitel společnosti Dell pro podniková datové úložiště a sítě. „Díky nabídce switchového řešení datových center společnosti Cisco v rámci našich serverů a datových úložišť usnadníme zákazníkům přechod na jednotnou síťovou strukturu bez nutnosti přerušování provozu při zachování škálovatelnosti a další flexibility. “

„V rámci našeho jednotného přístupu k informačním technologiím se společnost Cisco rozhodla vytvořit jednotnou síťovou strukturu pro datová centra, aby umožnila IT organizacím zjednodušit svou strukturovanou kabeláž, snížit počet nutných adaptérů a omezit náklady a spotřebu energií v datových centrech“ řekla Soni Jiandani, viceprezidentka marketingového oddělení společnosti Cisco pro servery a virtualizaci. „Spojením výhod bezeztrátového 10 Gigabit Ethernetu a Fibre Channel over Ethernet se servery řady PowerEdge a datovými úložišti společnosti Dell můžeme společně nabídnout komplexnější (end-to-end) virtualizační řešení datových center.“

O společnosti Cisco
Společnost Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovou jedničkou v oblasti síťových řešení, jež mění způsoby vzájemného propojení, komunikace a spolupráce. Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na adrese http://www.cis­co.com. Aktuální zprávy naleznete na http://newsro­om.cisco.com. Produkty Cisco dodává do Evropy společnost Cisco Systems International BV, což je 100% dceřiná společnost společnosti Cisco Systems, Inc.

O společnosti Dell
Servery Dell Power Edge jsou navrženy a vyvinuty tak, aby usnadňovaly operace, zajišťovaly prvotřídní výkon a poskytovaly IT řešení pro podniky za konkurenceschopné ceny. Více informací naleznete na adrese www.dell.com/po­weredge. Dell pomáhá měnit ekonomiku ukládání dat tím, že poskytuje jednoduchá, kvalitní a dostupná řešení pro organizace všech velikostí. Další informace jsou k dispozici na adrese www.dell.com/sto­rage.