Hlavní navigace

Společnosti EMC a VMware rozšiřují svou obchodní a technologickou alianci s cílem podpořit virtualizační projekty zákazníků

[Tisková zpráva] Nová řešení a služby společnosti EMC přinášejí správcům datacenter přehled a kontrolu nad bezproblémovou migrací důležitých obchodních aplikací do systému VMware vSphere™ 4

Sdílet

PRAHA, HOPKINTON, MA – VMworld – 2. září 2009: Společnost EMC Corporation dnes oznámila rozšíření obchodní a technologické aliance se společností VMware s cílem zintenzívnit podporu migrace zákazníků na privátní virtualizační prostředí. Tato dlouhodobá aliance se zaměřuje především na podporu nasazení a provozu tier-one aplikací v prostředí VMware vSphere™ 4, zjednodušení konfigurace a zajišťování shody s předpisy a také automatizace IT procesů v datacentru s využitím celého portfolia produktů řady VMware vCenter™ a EMC® Ionix™.

Klíčovým prvkem této rozšířené aliance je smlouva, na jejímž základě je nyní společnost EMC plně autorizovaným prodejcem řešení VMware vCenter AppSpeed. Toto nové řešení spolu s virtualizačními službami EMC bude nabízeno v rámci programu EMC Select jako součást portfolia EMC Ionix a zákazníkům nabídne funkce pro ucelenou správu fyzických a virtuálních IT infrastruktur.

Dále společnosti EMC a VMware v rámci představeného partnerství nabídnou nové služby pro rychlou identifikaci a migraci fyzických tier-one aplikací na virtuální. Tyto služby kombinují špičkové automatizační funkce a nástroje, jako jsou VMware Capacity Planner, EMC® Ionix™ Application Discovery Manager a VMware vCenter AppSpeed, které zákazníkům usnadňují rozhodování o prioritách virtualizace nepostradatelných aplikací. Globálně tyto služby poskytují zákazníkům ucelený přístup ke správě životního cyklu a postupů zpřístupňování jednotlivých aplikací prostřednictvím jejich transformace do virtuálního prostředí. Mezi nabídky obsahující řešení VMware vCenter AppSpeed patří Enhanced Candidate Selection for VMware vCenter AppSpeed, VMware vCenter AppSpeed Jumpstart a VMware Infrastructure Performance Health Check.

„S rostoucím podílem virtualizace nepostradatelných aplikací v systému VMware vSphere™ 4 poskytuje řešení VMware vCenter™ AppSpeed jasný přehled o jejich výkonu a nástroje pro odstraňování potíží a analýzu jejich základních příčin,“ uvedl Shekar Ayyar, viceprezident pro infrastrukturní aliance ve společnosti VMware. „Sada Ionix™ od společnosti EMC doplňuje řešení VMware pro správu a společně tak tvoří špičkovou kombinaci, která zákazníkům přináší efektivitu datacenter, lepší kontrolu úrovně služeb a vyšší flexibilitu.“

„V řešení VMware vCenter™ AppSpeed učinila společnost VMware významný krok vpřed ve vykazování úrovně služeb a proaktivní správě výkonu multi-tier aplikací provozovaných ve virtuálních počítačích. Správci IT získávají dříve nedostupné možnosti sledování výkonu aplikací a podpory migrace na privátní virtualizační prostředí,“ řekl Jay Mastaj, viceprezident společnosti EMC a generální manažer divize EMC Ionix. „Díky řešení EMC Ionix mohou zákazníci účinně a efektivně spravovat celý ekosystém virtuálních a fyzických datacenter napříč sítěmi, úložnými systémy, servery a aplikacemi. Spolupráce společností EMC a VMware přináší zákazníkům dříve netušené možnosti využití virtualizace ke zlepšení celkové správy datacenter.“

Využitím řešení EMC® Ionix™ for IT Operations Intelligence pro automatickou analýzu příčin a dopadů potíží umožňuje nástroji VMware vCenter™ AppSpeed vylepšené vykazování úrovně služeb a proaktivní správu výkonu multi-tier aplikací provozovaných ve virtuálních počítačích. VMware vCenter AppSpeed poskytuje správcům IT ucelený přehled o vlivu jednotlivých vrstev (tiers) virtuálních a fyzických infrastruktur na výkon aplikací. Díky schopnosti rychle zjišťovat, monitorovat a vykazovat aplikace umožňuje toto řešení zákazníkům zvyšovat výkon a dostupnost aplikací, vyhledávat a odstraňovat potíže s výkonem a rychleji virtualizovat počítače.

Řešení VMware vCenter AppSpeed bude prodáváno společně s nově oznámenými produkty pro správu IT, EMC Ionix. Nová generace řešení pro správu IT, EMC Ionix, pomáhá zákazníkům zintenzívnit migraci na privátní virtualizační prostředí. Na rozdíl od současných nástrojů pro správu IT je řešení Ionix navrženo s jasnou představou, že zákazníci budou implementovat virtualizační technologie v celém podnikovém prostředí. Řešení Ionix tak zákazníkům umožní efektivní a účinnou správu virtuálních i fyzických datacenter stejně jako IT služeb, které na těchto infrastrukturních prvcích závisí. Řešení Ionix pomohou zákazníkům řešit současné problémy správy, plnit rostoucí požadavky na úroveň služeb, rychleji implementovat virtualizaci v datacentrech a zajišťovat plné využití flexibility a úspory nákladů vyplývající z virtuální infrastruktury.

O společnosti EMC
Společnost EMC Česká Republika je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a bankovní domy. Informace o produktech a službách společnosti EMC lze nalézt na adrese www.emc.com.