Hlavní navigace

Společnosti GTS a Yahoo! Europe uzavřeli dohodu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnosti GTS a Yahoo! Europe uzavřeli dohodu

LONDÝN – 28. září 2000 – Společnost Global TeleSystems, Inc. (GTS) (NYSE: GTS; Easdaq: GTSG; Frankfurt: GTS), přední poskytovatel služeb elektronického obchodování a širokopásmových služeb bez hranic po celé Evropě, dnes oznámila, že uzavřela se společností Yahoo! Europe smlouvu na využívání celoevropské internetové sítě a infrastruktury společnosti GTS. Yahoo! bude připojena přímo k síti GTS Ebone rychlostí 2,5 gigabitů za vteřinu (Gbps).

K síti GTS Ebone jsou již připojeny miliony konečných uživatelů v Evropě. Yahoo! bude využívat sítě GTS Ebone k obsluze svých evropských požadavků a k zajištění účinného a výkonného zpracování dat při stále rostoucím počtu internetových uživatelů v Evropě. Společnost Yahoo! již zprostředkovává internetové služby více než 156 milionům osob měsíčně. Síť GTS Ebone se tak rozroste o dalších pár milionů uživatelů.

Fabiola Arredondo, generální ředitel společnosti Yahoo! Europe, prohlásil: „Jsme rádi, že budeme moci spolupracovat s největší společnosti na trhu – společností GTS – a nabízet služby portálu Yahoo! našim uživatelům prostřednictvím zavedené celoevropské sítě a infrastruktury.“

Robert Amman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti GTS, dodal: „Jsme pyšní na to, že taková internetová elektrárna, jakou Yahoo! nesporně je, se stane naším zákazníkem a my ji budeme moci poskytnout podporu. Síť GTS Ebone je ztělesněním jak evropského tak místního přenosu dat a představuje pro společnost Yahoo!, která poskytuje své služby tolika zákazníkům v tolika zemích, ideálního partnera.“

O společnosti GTS (www.gtsgroup.com)

Společnost Global TeleSystems, Inc., je předním poskytovatelem služeb elektronického obchodování a širokopásmových služeb bez hranic po celé Evropě, servingových služeb a širokopásmových nosičů, hostingových služeb, Internetu/IP a hlasových služeb. Jako lídr evropského trhu společnost disponuje: největší sítí z optických vláken s názvem Tier-1 IP páteřní síť (GTS Ebone), největšími tržbami z elektronického obchodování, nejvyšším počtem zaměstnanců a největší zákaznickou základnou v Evropě. První a největší celoevropská širokopásmová síť z optických vláken společnosti GTS propojuje síťové uzly v 38 evropských městech (cílem je rozšířit jejich počet na 50) a měří 17 500 kilometrů (s cílem 25 000). Součásti sítě je šest městských sítí (City Enterprise Networks, „CEN“ – celkem jich bude 16) poskytujících městské širokopásmové propojení. Společnost GTS rovněž ve spolupráci se společností FLAG Telecom pracuje na vytvoření vysoce dokonalého transatlantického systém s využitím duálních kabelů. Evropská centrála společnosti GTS se nachází v Londýně; pobočky pak ve Washingtonu, Bruselu a irském Corku. Společnost nabízí své služby ve 20 zemích světa.

GTS Ebone, největší internetová páteřní síť v Evropě, představuje 17 500 kilometrů optických kabelů po celé Evropě s výkonem STM-16/OC-48 neboli 2,5 gigabitů za vteřinu (Gbps). Společnost GTS nedávno oznámila, že zvýší výkon sítě na STM-64/OC192 neboli 10 Gbps. Jako provozovatel sítě Tier-1 společnost GTS řídí čtvrtinu internetového přenosu dat v Evropě, asi 1,6 Gbps IP propojení a téměř 10 procent internetových směrovacích tabulek po celém světě.

Pro další informace kontaktujte prosím:

Marcela Roflíková
GTS
Tel.: 96 157 377
marcela.rofli­kova@gtsgroup­.cz

Sylvie Gondokusumo
Mmd
Tel.: 2425 1555
sylvie@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).