Hlavní navigace

Společnosti Siemens Business Services, SAP a Intel nabízejí základní řešení rádiové identifikace

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnosti Siemens Business Services, SAP a Intel nabízejí základní řešení technologie rádiové identifikace

Praha, 7. 9. 2004 – Společnosti Siemens Business Services, SAP a Intel společně na trh uvádějí řešení rádiové identifikace (RFID), které obsahuje poradenství, software, hardware a implementaci za pevnou cenu. Nové řešení, jež bude nabízeno ve třech verzích, umožňuje snadno vybavit dodavatelské řetězce pro RFID a tím urychlit dodávání zboží.

Produkt je určen hlavně pro odvětví spotřebního zboží a maloobchodu. Tyto firmy získají možnost jedinečně označovat a sledovat své produkty, a to jak jednotlivě, tak i v baleních. Zároveň budou moci integrovat informace uložené v rádiových štítcích do svých řešení pro řízení dodavatelského řetězce (SCM) nebo plánování podnikových prostředků (ERP).

Starter kit obsahuje tři předem nakonfigurované scénáře, jejichž rozsah sahá od vybavení dodávek zboží štítky RFID až po integraci dat z RFID do podnikového softwaru zákazníka. Základní scénář již vyhovuje požadavkům, které mnoho obchodních společností jako například Wal-Mart, Metro či Target klade na dodavatele. Pro základní fázi obsahuje Starter kit štítky RFID, tiskárny RFID a definované poradenské služby.

Další scénáře obsažené ve Starter kitu umožňují postupnou integraci dat RFID do vlastních dodavatelských procesů firmy. Díky infrastruktuře SAP Auto-ID, která je součástí integrační platformy SAP NetWeaver a je zahrnuta v druhém scénáři, mohou být data RFID skenována při expedici zboží. Třetí scénář obsahuje technologii SAP Exchange Infrastructure (SAP XI), která umožňuje přímo integrovat data RFID do řešení SAP a dalších aplikací a používat je v procesech probíhajících v reálném čase. Odpadají tak pomalé procedury zadávání a formátování dat. Dodavatelé řešení provedou u zákazníka zhodnocení potenciálu technologie RFID, analýzu procesů, posouzení ekonomické proveditelnosti (návratnost investice) a následnou implementaci řešení.

Řešení urychlí logistické procesy, sníží množství skladových zásob a uvede dodavatelskou síť do souladu se současnými technickými požadavky. Starter kit spojuje spolehlivost, výkonnost a možnost specifického nastavení architektury Intel; funkčnost, stabilitu a možnosti integrace infrastruktury SAP Auto-ID a odborné zkušenosti společnosti Siemens Business Services v oblasti technologie RFID a systémové integrace.

Společnost SAP je přední světový dodavatel podnikového softwaru. Řešení společnosti SAP® jsou navržena s ohledem na potřeby firem všech velikostí – od malých a středně velkých firem až po globální podniky. Řešení mySAP™ Business Suite pomáhají podnikům po celém světě zlepšovat vztahy se zákazníky, zkvalitňovat spolupráci s partnery a dosahovat vyšší účinnosti v dodavatelských řetězcích a obchodní činnosti. Jsou postavena na otevřené integrační a aplikační platformě SAP NetWeaver™, která snižuje složitost a celkové náklady na vlastnictví a usnadňuje změny a inovace ve firmách. Jedinečné procesy různých odvětví od leteckého průmyslu až po distribuční sítě podporuje víc než 25 průmyslových řešení SAP. Přes 23.400 společností ve více než 120 zemích v současné době provozuje více než 79.800 instalací softwaru SAP®. Akcie společnosti s pobočkami ve více než 50 zemích jsou kótovány na několika burzách včetně burz cenných papírů ve Frankfurtu a New Yorku (NYSE) pod symbolem SAP. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.sap.com.

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci – od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2003 (skončil 30. září 2003) tržeb ve výši 5,2 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 826 miliónů Kč mezi pět největších systémových integrátorů. Příslušnost mezi přední IT společnosti byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services mezi TOP 10 systémových integrátorů v letech 2002 a 2003. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs­.siemens.cz.

Intel je největší světový výrobce polovodičů a patří mezi přední mezinárodní společnosti v oblasti informačních technologií, sítí a komunikací. Více informací naleznete na http://www.in­tel.com

Pro více informací prosím kontaktujte:

Ing. Petr Adámek
Marketing & Alliance Manager
Siemens Business Services spol. s r.o.
Evropská 33a, Praha 6
Telefon: +420 233 034 280
Telefon: +420 233 034 211
E-mail: marcom@sbs.si­emens.cz
http://www.sbs­.siemens.cz

SAP
Roland A. Edwards
Product Public Relations
Global Communications
Tel.: +49 6227 7–44425
E-mail: roland.edwards@sap­.com

Intel
Hans-Jürgen Werner
Press department
Tel.: +49-(0)89–99 143 863
E-mail: hans-juergen.werner@in­tel.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).