Hlavní navigace

SPOLEČNOSTI SKYBOX A INTERNET SECURITY SYSTEMS PŘICHÁZEJÍ S PRVNÍM VIRTUÁLNÍM MODELOVACÍM PROSTŘEDÍM PRO SYSTÉMY IPS

[Tisková zpráva] Praha, 28. července 2006 – Společnosti Skybox® Security, Inc., lídr na poli systémů pro řízení bezpečnostních rizik (Security Risk Management, SRM) a Internet Security Systems, Inc. (ISS), přední světový hráč v oblasti podnikového proaktivního zabezpečení, uvedly první virtuální modelovací prostředí pro systémy prevence nežádoucích průniků (Intrusion Prevention Systems, IPS). Řešení se dodává jako nová funkce třetí generace produktu Skybox View® Suite (viz související oznámení na adrese www.skyboxsecurity.com).

Sdílet

Dnešní ohlášení je završením druhé etapy již dříve oznámené technologické aliance firem Skybox a ISS, jejímž cílem je sjednocení produktové řady Internet Security Systems™ Proventia® Network Intrusion Prevention System (tedy systému pro prevenci nežádoucích síťových průniků) a funkcí pro modelování, simulaci a generování sestav produktu Skybox View.

S funkcemi Skybox View pro modelování a simulaci prevence nežádoucích průniků jsou operátoři schopni dát odpověď na tři palčivé otázky každé organizace, která usiluje o jemné vyladění konfigurace systému IPS s cílem plně využít potenciál funkčních prvků pro prevenci hrozeb:

  • Je systém IPS rozmístěn na správná místa sítě?
  • Je systém IPS správně nakonfigurován?
  • Jsou aktivovány správné blokovací charakteristiky?

“Většina správců sítě nemá dost plastickou představu o tom, jak síť vypadá,” prohlašuje Greg Adams, vicepresident produktového rozvoje společnosti Internet Security Systems. “Jedinečné simulační schopnosti a možnosti virtuálního modelování produktu Skybox View v kombinaci se systémem společnosti Internet Security Systems pro prevenci nežádoucích síťových průniků Proventia (ISS Proventia Network Intrusion Prevention System) pomáhají zákazníkům rozhodovat podle zjištěných rizik o rozmístění systému IPS nebo jak může nasazení technologie IPS zlepšit bezpečnostní postavení organizace.”

Při modelování s využitím Skybox View 3.0 IPS mohou organizace simulovat útoky a testovat tak různé konfigurace systému pro prevenci nežádoucích průniků, generovat metriky vztahující se k IPS a kvantifikovat tak efektivitu a užitnou hodnotu systému IPS pro podnik nebo s použitím preventivních funkcí systému IPS zajistit efektivní a účinnou nápravu. “Zásluhou analytiky lze nyní produkty IPS vyladit tak, aby bylo možné plně a s důvěrou využít výhod jejich preventivního režimu, zvýšit jejich užitnou hodnotu pro program správy bezpečnostních rizik v rámci celé organizace – a současně generovat metriky rizik nutné pro ověření, zda podnik vyhovuje příslušným standardům,” prohlašuje Gidi Cohen, hlavní stratég Skybox Security.

Technologická aliance společností Skybox a Internet Security Systems byla oznámena 14. června 2006. Jejím cílem je zpřehlednit bezpečnostní situaci zákaznických sítí a vytvářet efektivnější procesy správy rizik. Na základě zákaznické poptávky zahrnuje technologická aliance tři různé komponenty:

  • Integrace produktů Skybox View™ a ISS Proventia Network Enterprise Scanner, ISS Proventia Management SiteProtector™ a ISS Proventia Network Intrusion Prevention System.
  • Prodejní doporučení
  • Spolupráce ve společném marketingu

Dostupnost
Modelovací modul IPS je bez dalších doplatků okamžitě dostupný všem stávajícím zákazníkům produktu Skybox Secure. Nový slovník Skybox IPS, který mapuje signatury IPS na jednotlivé zranitelnosti, je také okamžitě dostupný a lze ho pořídit za roční poplatek jako dodatek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).