Hlavní navigace

Společnosti SYBASE a IBM mají nový rekord v počtu zpracovaných transakcí v Linuxu

[Tisková zpráva] PRAHA, 18. července 2006 – Společnost Sybase a společnost IBM oznámily, že IBM System p520 spolu se Sybase Adaptive Server Enterprise® (ASE), běžící na Linuxu, dosáhly nového výkonového rekordu v počtu zpracovaných transakcí na systémech se dvěma jádry. Hodnota rekordu činí 81 439 transakcí za minutu (tpmC) na TPC-C benchmarku.1

Sdílet

“Nová konfigurace ukazuje, jak výkonný je Sybase Adaptive Server Enterprise, když běží na IBM pSeries s Linuxem na procesorech POWER a jak úsporné může být zpracovávání transakcí na databázové platformě Linux,” říká David Jacobson, senior director pro strategickou spolupráci ze společnosti Sybase. “Sybase se zaměřuje na Linux a spojila se s IBM, aby bylo možné poskytnout její špičkové možnosti právě s pomocí Linuxu na procesorech POWER.”

“Vynikající výkon této konfigurace ukazuje kvalitu technologií vytvořených IBM i Sybase”, řekl Per Larsen, vice president pro marketing a strategii ze společnosti IBM Systems Group. “Z dosažených výsledků na platformě Linux jsme nadšení.”

Tento nový rekord překonal dřívější, kterého dosáhl Oracle 10g na dvoujádrovém HP/Itanium2, o 58 procent. Překonal také dřívější výkonnostní rekord, kterého dosáhl Microsoft SQL Server na dvoujádrovém HP/Opteron, a cena konfigurace je navíc o 23 procent nižší.2 Adaptive Server Enterprise je registrovaná obchodní značka společnosti Sybase, Inc. Více informací o Sybase ASE najdete na http://www.sy­base.com/ase.