Hlavní navigace

Společnosti TCL a Alcatel vytvářejí významného globálního hráče v oboru mobilních telefonů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnosti TCL a Alcatel vytvářejí významného globálního hráče v oboru mobilních telefonů

Společně zaujmou přední pozice na trzích v Asii, Evropě a Latinské Americe

Paříž, 26. dubna 2004 – Společnosti TCL Communication Technology Holdings Limited (dále jen „TCL Communication“), zamýšlená holdingová společnost pro Huizhou TCL Mobile Communication Co., Ltd. (dále jen „TCL Mobile“), předního výrobce mobilních telefonů v Číně, a Alcatel, světová špička v oboru zařízení, aplikací a služeb pro telekomunikační sítě, dnes oznámily podpis smlouvy o smlouvě budoucí se záměrem vytvoření společného podniku pro výzkum, vývoj, prodej a distribuci mobilních telefonů a souvisejících produktů a služeb.

Obě skupiny se rozhodly spojit své síly v oboru výroby mobilních telefonů:
 – Na trhu mobilních telefonů je společnost TCL Mobile jedním z předních hráčů v Číně, kde je její značka TCL velmi dobře etablována, a kde vlastní rozsáhlou prodejní a distribuční síť, a také velkou a flexibilní výrobní základnu.
 – Na trhu mobilních telefonů je společnost Alcatel jedním z nejvýznamnějších hráčů v Evropě a Latinské Americe. Společnost, jejíž značka je známa na celém světě, má díky vztahům se světovými poskytovateli přenosových služeb a distribučními sítěmi k dispozici rozsáhlé prodejní pokrytí a dále komplexní kapacity pro výzkum a vývoj

V souvislosti s oznámením dalších společných kroků prohlásil Dr. Wan Mingjian, generální ředitel (CEO) společnosti TCL Mobile: „Toto je skvělé partnerství, které zajistí společnosti TCL Mobile platformu pro rychlý rozvoj našich mezinárodních obchodních aktivit. Jsme přesvědčeni, že nám pomůže rychle dosáhnout našeho cíle stát se jedním z předních globálních výrobců mobilních telefonů. Navíc společný nový podnik i TCL Mobile využijí vzájemné značné synergie a díky ní dosáhnou ještě vyšší ziskovosti našich činností.“

Philippe Germond, prezident a COO společnosti Alcatel, uvedl: „Touto operací děláme další důležitý krok v rámci naší strategie zaměření se na komunikační řešení. Společnost Alcatel si tak zachová možnosti dodávek komplexních mobilních řešení pro své zákazníky, a z hlediska divize mobilních aplikací bude nově vytvořený společný podnik těžit z většího geografického dosahu, vylepšeného portfolia produktů, přičemž také dosáhne výrazných úspor. Synergie vzniklá doplňujícím se charakterem obchodních aktivit povede ke zvýšení konkurenceschop­nosti a lepším finančním výsledkům.“

Společný podnik bude z 55 % vlastnit společnost TCL Communication a ze 45 % společnost Alcatel. Produkty ponesou značku Alcatel a pod stejným názvem bude probíhat i jejich distribuce.

Na základě podmínek smlouvy o smlouvě budoucí bude společnost TCL Communication většinovým akcionářem nové společnosti, s akciovým podílem ve výši 55 %, zatímco společnost Alcatel bude vlastníkem zbývajícího akciového podílu ve výši 45 %. Společnost Alcatel bude mít opční možnost vyměnit vlastnictví společného podniku za akcie TCL Communication, přičemž společnost TCL Communication bude mít opční možnost vyměnit celý podíl společnosti Alcatel ve společném podniku za akcie TCL Communication 4 roky, resp. 5 let po vytvoření nového podniku.

Vytvoření nového podniku má být podle plánu dokončeno během třetího čtvrtletí roku 2004, po podepsání definitivních smluv a obdržení nezbytných povolení od akcionářů a regulatorních orgánů.

Celou tiskovou zprávu v angličtině najdete na internetové adrese: http://www.al­catel.com/vpr/?bo­dy=http://www­.alcatel.com/vpr/260­42004uk.htm

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům po celém světě dodávat jejich zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah a služby. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a přináší tak svým zákazníkům přidanou hodnotu v oblasti širokopásmového přístupu. Společnost dosáhla v roce 2003 objemu prodeje 12,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

další informace:

Alcatel Czech, s.r.o., Petr Váverka, tel.: 281 080 817, petr.vaverka@al­catel.cz