Hlavní navigace

Společnosti Telefónica O2 Czech Republic a Apple podepsaly smlouvu na 3G iPhone

[Tisková zpráva] Společnosti Telefónica O2 a Apple oznámily, že podepsaly smlouvu na distribuci iPhonu, který podporuje síť třetí generace.

Sdílet

" Jsme potěšeni, že budeme moci nabízet iPhone svým zákazníkům. Ti mohou jako jediní plně využít veškerý potenciál tohoto špičkového telefonu, neboť pouze Telefónica O2 Czech Republic provozuje rychlou 3G síť," řekl Salvador Anglada, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

3G iPhone

3G iPhone přinese rychlejší internetové a datové služby, disponuje integrovanou GPS navigací a přístupem k tisícům dalších inovativních aplikací.

3G technologie umožňuje iPhonu rychlý přístup k Internetu a e-mailu prostřednictvím mobilních sítí po celém světě. S iPhone 3G uživatelé mohou rovněž surfovat po Internetu, stahovat e-maily, zjišťovat směrové pokyny a sledovat video – i když zrovna telefonují.

iPhone se softwarem 2.0 podporuje Microsoft Exchange ActiveSync, umožňuje push email, přístup a správu kalendáře a kontaktů. Mobilní uživatelé mají také bezpečný přístup ke korporátním zdrojům pomocí Cisco IPSec VPN a bezdrátovým síťovým službám prostřednictvím WPA2 Enterprise a ověření 802.1X. Mapy na iPhone 3G kombinují GPS, Wi-Fi a technologii lokace mobilních vysílačů s rozhraním Multi-Touch a vytvářejí tak dosud nejlepší mobilní mapovou aplikaci.

V App Store mohou zákazníci najít aplikace v mnoha kategoriích, od her přes obchod, vzdělávání, zábavu, finance, zdraví až po fitness, produktivitu či sociální sítě. Tyto aplikace byly navrženy tak, aby využily všech možností iPhonu, jako je Multi-Touch, měřič zrychlení, WiFi a GPS. Začátek distribuce 3G iPhonu v České republice bude oznámen později. Česká republika se tak připojila ke 12 latinskoame­rickým zemím, Španělsku, Velké Británii a Irsku, kde se mohou zákazníci skupiny Telefónica těšit na tuto mimořádnou novinku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).