Hlavní navigace

Společnosti Tiscali a Fractal dnes oficiálně spustily na adrese letenky.tiscali.cz on-line prodej le

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnosti Tiscali a Fractal dnes oficiálně spustily na adrese letenky.tiscali.cz on-line prodej letenek

Praha, 16. listopadu 2001 – Společnost Tiscali ve spolupráci se společností Fractal dnes oficiálně spustila do provozu vlastní on-line prodej letenek. Partnerství připravované v posledních několika týdnech tak vyústilo ve spuštění nejnovější verze on-line prodejního nástroje, který zákazníkům přináší jednoduché, sofistikované uživatelské rozhraní, mnoho pokročilých funkcí vyhledávání letenek a ergonomicky laděný design.

„Společnost Tiscali pro nás představuje díky svému mezinárodnímu charakteru významného partnera a věříme, že i naše nabídka podpoří dobré image služeb poskytovaných portálem Tiscali/World Online v České republice. Cílem naší společnosti je oslovit cílovou skupinu uživatelů portálu Tiscali a nabídnout jim profesionální služby,“ uvedl u příležitosti startu nové služby Jiří Berger, výkonný ředitel firmy Fractal.

„Vzhledem k významnému růstu tržního podílu mezi portály jsme rozhodli o začlenění dalších služeb, které přinášejí přidanou hodnotu ve srovnání s konkurenčními produkty. Jednou z těchto služeb jsou v sekci cestování právě letenky a pro tuto oblast jsme oslovili nejvýznamnějšího hráče v oblasti prodeje letenek na internetu – společnost Fractal, která kromě samotného technologického řešení nabídla v rámci partnerství i další cenné informace a návazné služby“, prohlásil Ivan Fuksa, Content Business Manager společnosti Tiscali.

Společný produkt letenky.tiscali.cz disponuje unikátní interní logikou, která kromě nejlevnějších cen nabízí i výpis časově nejvýhodnějších spojení a v případě, že mezi preferencemi uživatel zvolí i čas, přepne se systém do režimu v němž se snaží přiblížit požadovaným časům odletu. Změna vyhledávacího mechanismu podle použitých vstupních údajů tak přináší vysokou míru flexibility při současné minimalizaci požadavků na obsluhu.

Tiscali

Tiscali (World Online, s.r.o., pobočka společnosti Tiscali S.p.A.) je vedoucí internetová komunikační společnost v České republice poskytující celou řadu on-line služeb, mezi které patří celonárodní přístup do sítě internet za místní telefonní poplatky v rámci tarifu Internet 2001, zdarma elektronická pošta a prostor pro umístění webové stránky a navíc dynamický portál – www.tiscali.cz (přístupný rovněž na adrese www.worldonli­ne.cz) – s bohatou nabídkou zpráv a informací v českém jazyce, on-line chaty s významnými osobnostmi, vyhledáváním v Internetu, službami chat a odesílání SMS zpráv, virtuálním obchodním domem, on-line hrami a přenosy živých událostí. Podle nejnovějšího průzkumu uživatelů Internetu v domácnostech, který provedla agentura nezávislého průzkumu Taylor Nelson Sofres Interactive a který byl zveřejněn v sedmém vydání Zprávy o českém internetu/iPanel (říjen 2001), je společnost Tiscali v současnosti nejpoužívanějším poskytovatelem internetových služeb v České republice. Informace o všech službách společnosti jsou rovněž k dispozici na jejím internetovém portále nebo na bezplatné telefonní lince zákaznického centra Tiscali 0800 184 184.

Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato, Milan: TIS; Nouveau Marché, Paris: 005773), jedna z největších celoevropských internetových komunikačních společností, poskytuje přístup do sítě Internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb 7,1 miliónu aktivních uživatelů. V průběhu prvního pololetí 2001 strávili uživatelé sítě Tiscali na Internetu více než 19 miliard minut a portály Tiscali zaznamenaly měsíční návštěvnost více než 13 miliónů unikátních přístupů (údaje ke dni 30. června 2001). Stránky společnosti Tiscali jsou k dispozici na adrese: www.tiscali.com

Fractal

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako česká společnost se zaměřením na dvě hlavní oblasti podnikání, z nichž první je poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů. Druhou oblastí jsou služby ve sféře Internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz, dne 1.1.2000. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Internetové tržby firmy překročily za rok 2000 částku 41,25 mil. Kč, v letošním roce byla tato hranice překonána již 19.července. Od roku 2001 byla technologická část firmy vyčleněna do samostatné dceřiné společnosti e-Fractal s.r.o. WAPová verze objednávkového systému získala druhé místo v soutěži „Creative Mobile Awards“ a lze ji nalézt na WAPových portálech Juice a OskarWap. Společnost se umístila na 25. místě v soutěži „Fast 50“ – nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední a východní Evropě.

Pro další informace kontaktujte:

World Online, s.r.o./Tiscali
Eva Štípková
Tel.: 02/24590400
e-mail: eva.stipkova@cz­.tiscali.com

Fractal s.r.o.
Petra Hemrová
manažerka pro P.R.
Tel.: 02/22512000
e-mail: petra.hemrova@frac­tal.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).