Hlavní navigace

Společnosti Wipro a Trend Micro spojily síly při budování nové generace řešení pro zabezpečení virtualizace dynamických datových center

[Tisková zpráva] Špičky svého oboru budují nové produkty a řešení typu „Center of Excellence“, jež mají zajistit zabezpečení soukromých i veřejných cloudů.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie a Bangalore, Indie – 1. února 2009 – Trend Micro, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu a dynamických datových center, uzavřel partnerství s Wipro Technologies, poskytovatelem globálních IT služeb v rámci společnosti Wipro Limited (NYSE:WIT), a společně nabízejí novou generaci řešení pro zabezpečení virtualizace dynamických datových center. Cílem tohoto partnerství je vyvinout řešení, která pomohou zabezpečit veřejná i soukromá prostředí pro cloud computing, na něž se kladou stále vyšší nároky v oblasti úspory provozních nákladů a souběžného zajištění bezpečnosti kritických aktiv IT a dodržování souvisejících předpisů.

V rámci této strategické dohody budují Wipro a Trend Micro společnými silami střediska Center of Excellence, která mají uspokojit nezbytné potřeby v oblasti ochrany dat, zabezpečení a dodržování předpisů pro dnešní virtualizovaná datová centra, ale i rostoucí tržní poptávku po konsolidaci serverů. Jejich společní zákazníci budou moci plně využít výhody nabídek Trend Micro Enterprise Security prostřednictvím rychlého a cenově výhodného přístupu Wipro k jejich nasazení. Díky přístupu k odborným znalostem společností Wipro i Trend Micro ve střediscích Center of Excellence po celém světě, ať už jde o USA, Velkou Británii, Austrálii nebo Japonsko, se budou moci podniky lépe soustředit na klíčové kompetence svého podnikání a umožnit oborovým leaderům, aby jim pomohli účinně implementovat pokroková bezpečnostní řešení omezující zároveň rizika i náklady.

Wipro a Trend Micro budou nabízet společné zabezpečení virtualizovaných datových center a řešení konsolidace datových center prostřednictvím bezpečnostních produktů nové generace od Trend Micro a dalších společných partnerů. Tato iniciativa bude koordinována s aktuálními službami Wipro, jako je zabezpečení dat, řízený monitoring zabezpečení, řízené operace zabezpečení sítí a infrastruktury a řízené služby sjednocené ochrany před hrozbami a bezpečnostními riziky. V rámci této smlouvy se stane Wipro globálním distributorem produktů Trend Micro zajišťujících řízení hrozeb, zabezpečení webů, systémů zasílání zpráv, serverů i koncových bodů.

Vertikálně orientovaný podnikatelský model umožňuje společnosti Wipro skutečně porozumět podnikům zákazníků a díky tomu v některé z více než 55 specializovaných laboratoří a středisek Center of Excellence vyvinout řešení šitá na míru příslušnému odvětví. Kromě Trend Micro má společnost Wipro největší střediska Center of Excellence pro Hewlett-Packard/Mercury, EMC a Cisco. Podobně se i nadnárodní střediska výzkumu, vývoje a podpory společnosti Trend Micro, známá jako TrendLabs, specializují na nonstop sledování hrozeb, předcházení útokům a včasné a nepřerušované dodávky řešení.

Koordinovaný přístup Trend Micro k zabezpečení virtualizace zajišťuje komplexní ochranu a zároveň optimální výkon, mobilitu a rozšiřitelnost virtuálních počítačů. Díky spojení odborných znalostí společností Trend Micro a Wipro budou moci podniky dosáhnout vyšší míry konsolidace a efektivněji a bezpečněji zhodnotit své investice do virtualizace.

„Díky úzké spolupráci se společností Trend Micro budeme moci lépe uspokojit nároky svých zákazníků na provozní zabezpečení datových center i požadavky jejich podniků na efektivitu a úsporu nákladů,” vysvětluje Prasenjit Saha, viceprezident a globální ředitel řešení podnikového zabezpečení společnosti Wipro.

„Vedoucí pozice společnosti Wipro v oblasti služeb komplexního zabezpečení a pokročilá řešení pro zabezpečení hostitelských a virtualizovaných počítačů od Trend Micro, která uspokojí požadavky na zabezpečení datových center, pomohou zákazníkům lépe chránit klíčová data a zajistit dodržování PCI a dalších norem a předpisů,“ dodává Saha.

„Většina datových center dnes využívá virtualizační technologie. Ale bez odpovídající strategie zabezpečení jsou taková dynamická datová centra méně bezpečná než jejich fyzické protějšky,“ vysvětluje Wael Mohamed, hlavní viceprezident pro vývoj podnikových řešení společnosti Trend Micro. „Uzavřeli jsme se společností Wipro strategické partnerství pro její globální know-how v oblasti technologických služeb. Tato smlouva nám umožňuje vytvořit zabezpečení „na míru“ — přizpůsobitelná a rozšiřitelná řešení, která firmám umožňují chránit důvěrná data a využívat výhod virtualizace a cloud computingu bez narušení bezpečnosti dynamických datových center.“

O společnosti Wipro Technologies:
Wipro Technologies, divize společnosti Wipro Limited (NYSE:WIT), je první organizací poskytující globální služby IT s certifikací PCMM 5. úrovně a SEI CMM 5. úrovně. Wipro Technologies nedávno podrobila všechna svá domácí i zahraniční vývojářská centra certifikaci pro 5. úroveň CMMI V 1.2. Je jedním z největších světových poskytovatelů služeb produktového inženýrství a podpory. Společnost Wipro nabízí podnikům z celého světa komplexní výzkumné a vývojové služby, IT řešení a služby, zahrnující systémovou integraci, outsourcing informačních systémů, implementaci balíků, vývoj softwarových aplikací a služby servisu a údržby.

Na indickém trhu je Wipro leaderem v oblasti IT řešení a služeb pro podnikový sektor a zajišťuje systémovou integraci, integraci sítí, softwarová řešení a služby IT.

Wipro má také rentabilní zastoupení ve specifických segmentech spotřebních produktů a osvětlení. V tichomořské Asii a na Středním východě poskytuje Wipro IT řešení s služby pro globální korporace. Certifikáty amerických bank na její deponované akcie (ADR) jsou obchodovány na newyorské burze a její kmenové akcie jsou v Indii obchodovány na bombajské burze a Národní burze.

Podrobnější informace naleznete na adrese www.Wipro.com nebo www.Wiprocorpo­rate.com.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).