Hlavní navigace

Spolu proti bariérám - nový projekt Nadace Nova a Konta Bariéry

[Tisková zpráva] „Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují“ je nový společný projekt Nadace Nova a Konta Bariéry, který TV Nova odvysílá v přímém přenosu v předvánočním čase dne 16. 12. od 20 hodin. Šestnáct veřejně známých osobností z různých oborů spojí své síly na podporu handicapovaných spoluobčanů a zúčastní se slavnostního charitativního pořadu, kterým bude provázet Marek Eben.

Sdílet

Praha x prosince 2009 – Ve znamení šestnáctek se odehraje přímý přenos charitativního večera Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují. TV Nova jej odvysílá v přímém přenosu ve středu 16. prosince a během něj bude 16 českých osobností v přímém telefonickém spojení přijímat od diváků finanční částky na pomoc lidem, kterým jedna vteřina změnila celý život. Letos je to již 16 let, co Konto Bariéry, stěžejní projekt Nadace Charty 77, pomáhá zlepšit život handicapovaným spoluobčanům, a tak je přáním všech zúčastněných pokusit se získat pro zdravotně handicapované 16 miliónů korun.

„Jsme rádi, že můžeme využít sílu TV Nova a podpořit tento jedinečný projekt. Věříme, že se nám společně podaří tu šestnáctku pokořit,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, jedna z osobností, které se do charitativního večera přímo zapojí. Dalšími jsou:

Jiří Bartoška
Jiřina Bohdalová
Tereza Brodská
Ondřej Brzobohatý
Petr Dvořák
Tomáš Dvořák
Markéta Fialová
Václav Havel
Ondřej Hejma
Božena Jirků
Leoš Mareš
Hana Maciuchová
Dagmar Pecková
Bolek Polívka
Jan Potměšil
Vladimír Šmicer

Součástí charitativního pořadu budou i krátké reportáže ze života tří handicapovaných, kteří aktuálně potřebují finanční prostředky na osobního asistenta, bez něhož se neobejdou. Den s těmito lidmi prožili a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je být osobním asistentem, tři osobnosti české kulturní scény. Herec a mim Bolek Polívka se na své farmě staral o Zdeňka Čtvrtníčka, který je po autonehodě připoutaný na vozík, moderátor Česko Slovenské SuperStar Leoš Mareš pomáhal čtrnáctiletému Filipu Čejkovi, postiženému svalovou dystrofií a moderátorka Televizních novin TV Nova Markéta Fialová asistovala vozíčkářce Kateřině Perské, mamince tříleté dcery.

Podpořit sbírku svým vystoupením na charitativním večeru přijde i řada zajímavých hostů – Lucie Bílá, skupina Chinaski, Miro Žbirka, Ewa Farna a další. Celým večerem bude provázet Marek Eben. Symbolem večera je červený klaunský nos, který si od 16. 12. budou lidé moci koupit na novinových stáncích po celé České republice po dobu jednoho týdne.

Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují, 16. 12. 2009 ve 20 hodin na TV Nova.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).