Hlavní navigace

SPORT 5 nabídne soutěžácké peklo i motorkářskou klasiku

[Tisková zpráva] Dvě opravdové lahůdky naservíruje SPORT 5 televizním divákům v následujících dnech. První česká monotematická satelitní a kabelová televize zaměřená výhradně na motoristický sport nabídne pravidelné sestřihy z Rally Transorientale, jedné z nejnáročnějších dálkových soutěží světa, a přinese také záznamy jednotlivých závodních dní letošního ročníku slavného motocyklového závodu Tourist Trophy na ostrově Man.

Sdílet

Rally Transorientale odstartovala ve čtvrtek 12. června z Petrohradu a dnes v podvečer se poprvé objeví také v programu stanice SPORT 5. Nejdelší etapový závod současnosti provede účastníky přes Rusko a Kazachstán až do čínského Pekingu. Mezi účastníky nechybí ani český motocyklista Dušan Randýsek (Yamaha), se čtyřkolkou pojede zkušený Josef Macháček a za volanty kamiónů se představí Miroslav Zapletal (MAN) a Martin Macík (LIAZ). Pozornost přitahuje také první start bývalého vynikajícího účastníka mistrovství světa v automobilových soutěžích Francoise Delecoura, který se poprvé představuje v maratónském závodě. Velmi silná konkurence se sešla v kategorii kamionů, kde se o vavříny poperou především tovární tým KAMAZ, De Rooyův tým s vozy GINAF, či silná sestava jezdců s kamióny MAN. Na všechny čeká náročná trasa dlouhá více než 10 000 kilometrů. „Není to žádná krasojízda. Ze zeleného Ruska se vrhneme na nekonečné serpentiny v horách a skončíme v Číně. Vůbec netuším, co nás může cestou potkat. Podmínky jsou ještě těžší než na Dakaru. Hlavně kvůli navigaci. Prostě nás čeká horor. Jenže jdeme do toho právě proto, že je to tak náročné,“ charakterizoval soutěž Josef Macháček.

V minulém týdnu proběhl na britském ostrově Man slavný motocyklový závod Tourist Trophy. V nejprestižnější kategorii Senior TT získal po strhujícím duelu s Cameronem Donaldem své již čtrnácté vítězství John McGuiness a vyrovnal tak rekord legendárního Mike Hailwooda. Od soboty 14. června mohou příznivci motocyklového sportu sledovat vždy po 18. hodině sestřihy jednotlivých závodních dní a vychutnat si souboje ve všech kategoriích, které jsou při Isle of Man Tourist Trophy vypsány.

Velmi atraktivní podívanou nabídne šestnáctý závod amerického šampionátu NASCAR, který se jede v neděli 15. června v Michiganu a SPORT 5 jej bude přenášet živě od 20:10 hod.

Kódovaný program SPORT 5 je distribuován na novém transponderu satelitu ASTRA 1E, na orbitální pozici 23,5 st. vých., frq. 11,876 H, SR 27500, FEC 3/4. SPORT 5 je dále přístupný abonentům UPC, předplatitelům balíčku „Multi“ společnosti Trade and Technology v České republice a Sky Link na Slovensku, dále v sítích operátorů MATTES AD ve Frýdku-Místku, HDD Praha, Kabel servis Praha, J.Ouda v Klášterci nad Ohří a PODA Ostrava. Od 1. 7. 2008 bude SPORT 5 také součástí nabídky v sítích Moravianet operátora SELF servis Brno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).