Hlavní navigace

SPORT 5 poprvé nabídne pořad o české rally

[Tisková zpráva] Mezinárodní mistrovství České republiky v rally pokračovalo na konci května svým třetím podnikem, Rally Český Krumlov. Před startem jedné z nejkrásnějších českých soutěží byli fanoušci rallysportu natěšeni na další z atraktivních duelů Romana Kresty a Václava Pecha – podobný, jaký mohli sledovat na Šumavě. Průběh českokrumlovského podniku nyní připomene SPORT 5, jediná česká televize zaměřená výhradně na motoristický sport a motorismus.

Sdílet

Hlavní favorité třetího podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally byli jasní: čtyřnásobný vítěz Rally Český Krumlov Roman Kresta a její trojnásobný vítěz Václav Pech, jehož šance však snižoval fakt, že startoval se zlomeným malíčkem. Oba favorité se brzy usadili na dvou čelních příčkách průběžného pořadí a Kresta na začátku druhé etapy získal nad Pechem výraznou převahu. Pořadí na prvních dvou místech se do cíle podniku už nezměnilo. Příjemným překvapením závodu se stal výkon Jaromíra Tarabuse, který závod skvěle rozjel, obsadil třetí příčku, odolal všem útokům ze strany Pavla Valouška a třetí pozici také uhájil. Sestřih nejzajímavějších okamžiků Rally Český Krumlov uvede SPORT 5 v pondělí 8. června od 18:50 hodin.

Téměř 130.000 lidí bude přímo na oválu Michigan v neděli 14. června sledovat patnáctý závod šampionátu NASCAR Sprint Cup Series. A v přímém přenosu jej mohou díky SPORT 5 vidět také čeští a slovenští fanoušci. Po třinácti odjetých podnicích vede průběžné pořadí NASCAR Sprint Cup Series Tony Stewart s náskokem 46 bodů před druhým Jeffem Gordonem a 64 bodů před třetím Jimmiem Johnsonem. Přímý přenos závodu z klasického oválu Michigan startuje na SPORT 5 v neděli 14. června ve 20:10 hodin.