Hlavní navigace

Sport1, Sport2 a SportM přejdou za týden na vysílání v 16:9

[Tisková zpráva] S novým formátem se diváci dočkají kvalitnějšího obrazu

Sdílet

Společnost Chello Central Europe pokračuje v naplňování strategie stát se středoevropským lídrem v segmentu sportovních televizí. Přesně za týden, tedy ve čtvrtek 17. března, přejdou jí provozované kabelové a satelitní kanály Sport1, Sport2 a SportM na celodenní vysílání v moderním širokoúhlém formátu 16:9. Firma tím rovněž reaguje na požadavky diváků a obchodních partnerů. Chello Central Europe patří do skupiny Liberty Global, Inc.

V první fázi Chello Central Europe informovalo všechny příslušné orgány dohledu stejně jako obchodní partnery, tedy poskytovatele kabelového a satelitního vysílání. Rovněž došlo k důkladnému testování, na kterém se podílelo technologické centrum zmíněných stanic ve spolupráci s kabelovými a satelitními operátory.

„Tato novinka ve vysílání Sport1, Sport2 a SportM je dalším konkrétním důkazem naplňování naší dlouhodobé strategie stát se nejsledovanější sportovní televizí ve střední Evropě. A u toho nechceme zůstat. V další fázi plánujeme přechod k šíření obrazu ve vysokém rozlišení a možná i 3D,“ uvedla Alena Blahovcová, Vice-President Affiliate Sales ze společnosti Chello Central Europe.

Pro diváka tento technologický pokrok konkrétně znamená, že od čtvrtka 17. března uvidí v režimu 16:9 přímé přenosy nejvyšší španělské fotbalové ligy, Gambrinus ligy i slovenské hokejové Slovnaft extraligy stejně jako všechny ostatní pořady. Jedinou výjimku mohou diváci zaznamenat v případě vysílání starších záznamů, které byly natočeny ve formátu 4:3.

Spolu s tím dojde i ke zlepšení kvality obrazu, který od 17. března nebude jako dřív komprimován z originálních 16:9, ale bude k divákovi šířen napřímo.

Další stanicí, která vysílá v režimu 16:9, je dokumentární televize Spektrum rovněž provozovaná společností Chello Central Europe. Oblíbené Spektrum lze sledovat i ve vysokém rozlišení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).