Hlavní navigace

Sportovní program ČT4 je na iPadu

[Tisková zpráva] Sportovní Čtyřka České televize má svou aplikaci pro tablety iPad – nabízí živé vysílání ČT4, aktuální sportovní zpravodajství, videoreportáže, galerii...

Sdílet

Česká televize uvádí již třetí aplikaci pro Apple iPad. Sportovní program ČT4 je ode dneška možné sledovat na tomto tabletu v živém vysílání a k dispozici je rovněž aktuální zpravodajství nebo videoreportáže. Čtyřka tak se svou speciální aplikací pro iPady následuje on-line archiv pořadů České televize iVysílání a zpravodajskou ČT24.

„Nabídka České televize pro iPady je nyní kompletní. Sportovním a zpravodajským živým kontinuálním vysíláním a archivem pořadů iVysílání ČT razantně vstoupila do světa nových televizních nosičů, tedy tabletů, jakým je iPad. Budoucnost televize patří mnohosti přístrojů, na kterých si programy pouštíme. Jsem rád, že Česká televize je, co se šíření programů na mobily a tablety týče, v čele pelotonu v České republice,“ říká ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich a dodává: „Nyní přichází fáze marketingu a propracování aplikací, aby uživatelé mohli interaktivně komunikovat a přecházet ze živého vysílání do archivu konkrétních pořadů.“

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Aplikace ČT4 pro iPady je rozdělena do dvanácti kategorií: Hlavní zprávy, Fotbal, Hokej, Atletika, Tenis, Moto, Cyklistika, Míčové sporty, Basketbal, Zimní sporty, Golf a OH 2012. Zprávy je možné sledovat také skrze Galerii, v níž jsou aktuální fota ke zprávám na velké zdi. Aplikace tak nabízí plastický a úplný obraz o posledním sportovním dění a vysílání ČT4.

„Hned, jak to technika umožní, chceme udělat v aplikaci ČT4 stejně živý interaktivní prostor pro diskuse a kladení dotazů u pořadu Kamelot, který je na ČT4 něčím podobným, čím je na ČT24 Hyde park. Aplikace se nyní bude intenzivně rozvíjet,“ uvádí Milan Fridrich.

Sportovní Čtyřka má už aplikaci na iPhonech, chytrých Nokiích i v operačních systémech Google Android a Samsung Bada. Aplikace pro iPady je tak pro ČT4 pátou platformou, kde tento program živě vysílá.

Aplikace ČT4 pro iPady je dvanáctou aplikací České televize na mobilních platformách a ve vývoji jsou další. V konečné fázi testování je aplikace iVysílání, tedy on-line archivu pořadů ČT, pro v současnosti nejrozšířenější mobilní operační systém Google Android. Dále vznikne vizuálně speciální „androidí“ aplikace pro tablety Samsung Galaxy Tab. Na podzim se pak divize Nová média ČT zaměří na nový operační systém Windows Phone 7.

Aplikace České televize mají dohromady už téměř 200.000 stažení. Aplikace ČT24 pro iPhone a Android se stala Mediální aplikací roku 2011 a aplikace iVysílání na iPadech je nejstahovanější aplikací pro tyto tablety v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).