Hlavní navigace

SportReport.cz - O sportu originálně a očima fanoušků

[Tisková zpráva] Praha, 31. března 2008 - Deník Lidové noviny dnes odstartoval SportReport.cz (www.sportreport.cz) - nový sportovní server s bohatým obsahem a originálními rubrikami. Bude se věnovat aktuálním sportovním událostem v Česku a ve světě. Od ostatních zpravodajských sportovních serverů se bude odlišovat aktivním zapojením fanoušků a nazíráním na sport jejich očima.

Sdílet

První důležitou událostí, které se SportReport.cz bude věnovat, je dnešní fotbalové derby Sparta-Slavia.

Kromě zpravodajství o aktuálním sportovním dění bude server SportReport.cz přinášet množství názorů, komentářů, diskusi fanoušků, rozhovory, kuriozity a přestupové drby. Denně najdou čtenáři na SportReport.cz řadu multimediálních prvků, například v rubrikách Video Pecky či Foto Pecky. Články budou obsahovat více fotografií, audio a video přílohy.

Specialitou serveru SportReport.cz jsou původní rubriky. Mezi ně patří unikátní Vízkův tip, tedy výsledkové tipy Ladislava Vízka pro sázkaře i laiky. Každý si bude moci porovnat své tipy se známou fotbalovou legendou a zároveň si ověřit jejich úspěšnost. Názorová rubrika bude denně publikovat glosy redaktorů Lidových novin a komentáře sportovních odborníků i sportovců samých. Speciálním názorovým prvkem bude fanouškovská rubrika Jak to vidí… Své názory na vše kolem ligy v ní budou zveřejňovat fanoušci Sparty, Slavie i Bohemians. Rubrika Přestupové drby se bude věnovat nejžhavějším zprávám o přestupech doma i v zahraničí. Rubrika Kuriozity připomene, že sport je zábavou, a bude nabízet zajímavosti napříč celým spektrem disciplin.

Výsledkovou část serveru SportReport.cz doplňuje server Výsledky.com. Jedná se o jedinečný web, na kterém si tisíce lidí vedou výsledkové tabulky všech lig – od nejmenších žáků po prvoligové, od vesnických soutěže až po ty mezinárodní. Na jejich vytváření se může podílet i každý sportovní fanoušek.

Pro zajištění sportovního zpravodajství vytvořil server Lidovky.cz vlastní tým, základem ovšem je úzká spolupráce se sportovní redakcí tištěnými Lidovými novinami. „Před půl rokem jsme jako první český server zavedli pravidlo ‚internet first‘, které platí i pro sportovní zpravodajství. V praxi to znamená, že veškeré exkluzivní zprávy zveřejní jako první SportReport.cz, v Lidových novinách pak najdou čtenáři tyto informace následně rozpracované do větší hloubky,“ uvádí Veselin Vačkov, šéfredaktor deníku Lidové noviny.