Hlavní navigace

Sportujeme s Katkou Neumannovou na obrazovce ČT

[Tisková zpráva] Olympijská vítězka Kateřina Neumannová ve své nové roli moderátorky poradí divákům, jak rekreačně sportovat v cyklu pořadů Sportujeme s Katkou. Česká televize jej uvede od 3. dubna, vždy na ČT2 od 17.15, resp. 17.20 hod.

Sdílet

Plavání, běhání, aerobic, jízda na kole, bruslení na in-linech, turistika. Oblíbené sporty, které všichni známe, většinu z nich jsme buď zkusili, anebo dokonce aktivně provozujeme. Vykonáváme je ale opravdu tak, aby prospěly našemu zdraví a my se při tom cítili dobře? Nespadáme třeba do kategorie těch, kterým daný sport může naopak ublížit? Právě na základní otázky týkající se konkrétní pohybové aktivity se bude olympijská vítězka a čerstvá majitelka zlaté a stříbrné medaile na MS v Japonsku Kateřina Neumannová snažit najít odpověď v novém cyklu Sportujeme s Katkou, vyrobeném společností MoHiLa SPORT.

Nebude na to ovšem sama: radit budou také lékaři a Katčini hosté, které si sama vybrala z řad slavných kolegů sportovců. O své velké lásce – aerobiku – pohovoří Olga Šípková, o své zkušenosti s běháním se podělí Lída Formanová. Jak správně hrát kolektivní sporty a zvláště fotbal, prozradí Pavel Kuka, plavecké fígle představí Ilona Hlaváčková a jak nepadat při stále více vyhledávaném in-line bruslení prozradí úspěšná olympionička Martina Sáblíková. Nadšenými figuranty a těmi, kteří budou prezentovat jednotlivé sporty, jsou děti z krásného šumavského Zadova a okolí, kde se natáčela většina záběrů, žáci a studenti vimperského gymnázia a také tréninkoví partneři Katky Neumannové.

První díl „Začínáme“, vysílaný v úterý 3. dubna na ČT2 od 17.15 hod., se věnuje největším rizikům spojeným se začátky nebo návraty ke sportování. Katka si o nich popovídá s duchovním otcem seriálu Pavlem Landou a také osobou jí velice blízkou a nadmíru povolanou – fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Dozvíme se, jaký sport je pro nás vhodný, jak často a jak intenzivně bychom se měli hýbat a že před zahájením pravidelného sportování bychom měli nejprve protrénovat svoje svaly. Třeba ve fitness centru. Na závěr rozluštíme tajemnou šifru 3–30–130, která je mottem pořadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).