Hlavní navigace

Sportujeme s Katkou Neumannovou na obrazovce ČT

[Tisková zpráva] Olympijská vítězka Kateřina Neumannová ve své nové roli moderátorky poradí divákům, jak rekreačně sportovat v cyklu pořadů Sportujeme s Katkou. Česká televize jej uvede od 3. dubna, vždy na ČT2 od 17.15, resp. 17.20 hod.

Sdílet

Plavání, běhání, aerobic, jízda na kole, bruslení na in-linech, turistika. Oblíbené sporty, které všichni známe, většinu z nich jsme buď zkusili, anebo dokonce aktivně provozujeme. Vykonáváme je ale opravdu tak, aby prospěly našemu zdraví a my se při tom cítili dobře? Nespadáme třeba do kategorie těch, kterým daný sport může naopak ublížit? Právě na základní otázky týkající se konkrétní pohybové aktivity se bude olympijská vítězka a čerstvá majitelka zlaté a stříbrné medaile na MS v Japonsku Kateřina Neumannová snažit najít odpověď v novém cyklu Sportujeme s Katkou, vyrobeném společností MoHiLa SPORT.

Nebude na to ovšem sama: radit budou také lékaři a Katčini hosté, které si sama vybrala z řad slavných kolegů sportovců. O své velké lásce – aerobiku – pohovoří Olga Šípková, o své zkušenosti s běháním se podělí Lída Formanová. Jak správně hrát kolektivní sporty a zvláště fotbal, prozradí Pavel Kuka, plavecké fígle představí Ilona Hlaváčková a jak nepadat při stále více vyhledávaném in-line bruslení prozradí úspěšná olympionička Martina Sáblíková. Nadšenými figuranty a těmi, kteří budou prezentovat jednotlivé sporty, jsou děti z krásného šumavského Zadova a okolí, kde se natáčela většina záběrů, žáci a studenti vimperského gymnázia a také tréninkoví partneři Katky Neumannové.

První díl „Začínáme“, vysílaný v úterý 3. dubna na ČT2 od 17.15 hod., se věnuje největším rizikům spojeným se začátky nebo návraty ke sportování. Katka si o nich popovídá s duchovním otcem seriálu Pavlem Landou a také osobou jí velice blízkou a nadmíru povolanou – fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Dozvíme se, jaký sport je pro nás vhodný, jak často a jak intenzivně bychom se měli hýbat a že před zahájením pravidelného sportování bychom měli nejprve protrénovat svoje svaly. Třeba ve fitness centru. Na závěr rozluštíme tajemnou šifru 3–30–130, která je mottem pořadu.