Hlavní navigace

Spravedlnost na Primě: napětí až do konce

[Tisková zpráva] Diváci Televize Prima mají nyní jedinečnou příležitost vyzkoušet své detektivní schopnosti a svůj odhad na lidi podrobit testu. Každou neděli od 22.05 Prima premiérově uvádí napínavý seriál Spravedlnost (Justice) z produkce Jerryho Bruckheimera (CSI, Piráti z Karibiku, Armageddon). Tento úspěšný seriál spojuje to nejlepší z právnických i krimi příběhů a navíc přináší divákovi i zážitek v podobě zajímavé hry.

Sdílet

Až do poslední chvíle divák neví jistě, zda je klient právnické firmy, jehož příběh díl seriálu sleduje, vinen, či nikoli. Každá epizoda nejprve vypráví příběh o soudním řízení a jeho verdiktu, až na samém konci se ukáže, jak se události ve skutečnosti seběhly. Po celou dobu má proto divák možnost tipovat, zda jde o skutečného viníka případu.

Hrdinové seriálu, právníci z losangelské kanceláře TNT&G patří mezi absolutní špičku. Tento tým právníků se sebejistými pracovními postupy se zajímá jen o kontroverzní případy, doprovázené velkým zájmem médií. Pro osvobození či vítězství svých klientů jsou pak ochotni zajít tak daleko, jak jen bude třeba. Na vině či nevině přitom nezáleží. To je patrné i z motta seriálu: „Když má člověk dobrého právníka, máme nejlepší právní systém na světě.“

Během celého procesu právníci z TNT&G využívají nejmodernější způsoby jak přesvědčit veřejnost a hlavně porotu o absolutní nevině svého klienta. Aby předem odhadli pravděpodobnou reakci poroty, před procesem testují reakce na vybudované stínové porotě. Jako hlavní informační kanál využívají média. Je to právě Ron Trott (Victor Garber), hlava TNT&G, kdo před televizními kamerami hájí klienta před očima veřejnosti. Každý právník z týmu má svůj vlastní příběh, který se zrcadlí v jeho jednání a vnímání klienta.

Herecké obsazení
Hlavní a zároveň kontroverzní postavu právníka Rona Trotta ztvárnil známý herec Viktor Graber (Titanic), kterému propůjčil hlas Miroslav Meduna. Kerr Smith (Velmi nebezpečné známosti 3), v českém znění Michal Jagelka, hraje velmi schopného, idealistického právníka Toma Nicholsona z malého města v Nebrasce. Ženským prvkem ve společnosti TNT&G je pohledná mladá právnička Alden Tuller, kterou herecky ztvárnila Rebecca Mader (Ztraceni, Ďábel nosí Pradu), v českém znění Tereza Chudobová. Pavel Rýmský propůjčil svůj hlas herci Eamonnu Walkerovi, který v seriálu hraje bývalého státního zástupce Luthera Gravese.