Hlavní navigace

Spuštění prodeje vstupenek sportovních akcí NHL, NBA na Internetu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Spuštění prodeje vstupenek sportovních akcí NHL, NBA na Internetu.

Praha, 19. prosince 2001 – Společnost Fractal s.r.o., jedna z nejvýznamnějších společností v oblasti podnikání na Internetu v České republice, připravila pro své klienty další produkt – on-line prodej vstupenek na sportovní akce NHL, NBA a rozšiřuje tak profil poskytovaných služeb na Internetu.

„Vzhledem k vysokému zájmu o zápasy NHL, kde působí velké množství nejlepších světových, ale hlavně českých hokejistů, jsme zahájili jednání o možnosti prodávat on-line vstupenky na jednotlivá utkání přímo zde v České republice. Současně se vstupenkami na NHL se nám naskytla možnost nabídnout i jednotlivé zápasy NBA,“ uvedl při spuštění Ing. Jiří Berger – výkonný ředitel firmy. „Výsledkem je projekt, který vznikl ve spolupráci s serverem dobrodruh.cz a který dnes představujeme,“ doplnil.

V databázi je uvedeno 29 klubů NBA a celkový počet zápasů dosahuje počtu 700 zápasů, pro NHL databáze obsahuje 30 klubů se 1230 zápasy. Vývoj proběhl na čistě objektových aplikačních a databázových technologiích ve vývojovém centru společnosti Fractal s.r.o. Aplikace pokračuje v ověřené filosofii tvorby webových stránek v optimalizaci grafiky s citlivým přístupem k ergonomii.

Jak lze informace o vstupenkách vyhledat a vstupenky zakoupit? Vyhledávací formulář je k dispozici na stránkách společnosti Fractal s.r.o.: www.fractal.cz/nhl nebo www.fractal.cz/nba. Pro získání informací o jednotlivých vstupenkách klient zvolí město, ve kterém se zápas bude konat spolu s časovým rozmezím. Systém nabídne kromě zápasů vyhovujících požadavkům také informace o ceně vstupenky, začátku zápasu a samozřejmě údaje o tom, které týmy proti sobě nastoupí.

Po odeslání požadavku je klient kontaktován pro vyřešení platby a volitelně i možnosti dalších služeb, jakými jsou ubytování, letecká doprava, pojištění a případný doprovodný program. Vstupenku si klient může objednat samozřejmě i zcela nezávisle na ostatních službách společnosti Fractal.

Společnost Fractal s.r.o. tak posiluje svou nabídku služeb o další doplňkový produkt, který úspěšně navazuje na předchozí akce, jakými například byl on-line prodej vstupenek a zájezdů na OH v Sydney, návštěva hollywoodských studií nebo vstupenky na evropské kulturní akce.

Fractal

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako česká společnost se zaměřením na dvě hlavní oblasti podnikání, z nichž první je poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů. Druhou oblastí jsou služby ve sféře Internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz, dne 1.1.2000. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Internetové tržby firmy překročily za rok 2000 částku 41,25 mil. Kč, v letošním roce byla tato hranice překonána již 19.července. Od roku 2001 byla technologická část firmy vyčleněna do samostatné dceřiné společnosti e-Fractal s.r.o. WAPová verze objednávkového systému získala druhé místo v soutěži „Creative Mobile Awards“ a lze ji nalézt na WAPových portálech Juice a OskarWap. Společnost se umístila na 25. místě v soutěži „Fast 50“ – nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední a východní Evropě. Pro další informace kontaktujte:

Fractal s.r.o.
Petra Hemrová
manažerka pro P.R.
Tel.: 02/22512000
e-mail: petra.hemrova@frac­tal.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).