Hlavní navigace

Spuštění serveru www.iRegiony.cz

[Tisková zpráva] Rozhlasová stanice Rádio Impuls a internetové České noviny.cz se spojily ke spolupráci na tvorbě regionálních zpravodajských stránek s aktuálními informacemi ze všech 14 krajů České republiky. Společné webové stránky, které jsou přístupné na adrese http://www.iRegiony.cz, jsou výsledkem dohody mezi Rádiem Impuls, nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v českém éteru, a webovým zpravodajským portálem České noviny.cz, který vydává Neris s.r.o., dceřiná společnost České tiskové kanceláře.

Sdílet

Server iRegiony.cz vznikl propojením dosavadních stránek regionálního zpravodajství Českých novin a sekce krajského zpravodajství Rádia Impuls. Kromě denního zpravodajství z Prahy a českých a moravských krajů odkazuje i na další části webů obou spolupracujících partnerů – portálu České noviny.cz (www.ceskenovi­ny.cz) a internetových stránek Rádia Impuls (www.impuls.cz).

„Rádio Impuls poslouchá denně přes milión lidí a je tak jednoznačným lídrem trhu,“ připomněl šéfredaktor Českých novin Karel Petrák. „Jsme rádi, že máme možnost poskytnout s tak silným partnerem našim čtenářům hodnotné zpravodajské informace z dílny ČTK.“

„České noviny.cz jsou etablovaným portálem, přinášející seriózní zprávy ze všech krajů České Republiky. Pro Rádio Impuls jsou ideálním partnerem pro budování vlastního serveru zaměřeného na regionální zpravodajství,“ řekl webmaster Rádia Impuls Marek Suchý a dodává, „Do konce ledna 2010 dokončíme přechod obou redakcí na jednotný publikační systém, což se projeví i na větším počtu zpráv z jednotlivých regionů.“

Impuls:
Rádio Impuls je dlouhodobě nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v České republice. Hraje převážně českou hudbu, poskytuje nejrychlejší dopravní informace a aktuálním zpravodajstvím pomáhá posluchačům v udržování všeobecného přehledu.

Rádio Impuls má největší podíl rozhlasového trhu v České republice a to 12,7 %. Impuls si naladí 2 263 000 posluchačů týdně a 1 140 000 posluchačů denně. Je také nejposlouchanější stanicí po celý den a je číslo 1 na rádiovém trhu v socioekonomické klasifikaci ABC. Ranní vysílání Haló, tady Impulsovi je lídrem trhu.

Neris:
Neris je dceřinou společností České tiskové kanceláře, která se zabývá tvorbou zpravodajství pro internet a mobilní média. Neris je také největším poskytovatelem obsahu pro mobilní zařízení v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).