Hlavní navigace

S&T AG kupuje poradenskou firmu IMG

[Tisková zpráva] Jde o největší akvizici v historii společnosti, která posílí skupinu S&T ve všech zemích kde působí. Fiskální příjem společnosti IMG přesahuje 2,3 miliardy korun. Poradenská společnost IMG se specializuje na zavádění inovativních obchodních modelů do procesů a systémů ve firmách napříč všemi odvětvími. Akvizice posílí S&T zejména v oblasti poskytování služeb v prostředí SAP, na které se na různých trzích specializují obě společnosti. S&T tím posílí svou vedoucí pozici v oblasti IT služeb, a to zejména v segmentu řešení a služeb SAP.

Sdílet

PRAHA, 18. ledna 2007 – Po schválení antimonopolními úřady dokončí rakouská nadnárodní společnost S&T AG, přední poskytovatel služeb v oblasti IT ve střední a východní Evropě, převzetí všech akcií společnosti IMG Holding – The Information Management Group (http://www.im­g.com). Tato akvizice je největší v historii společnosti. Umožní S&T posílit a rozšířit svou působnost v oblasti podnikových řešení, obohatit portfolio služeb a rozšířit geografický dosah. Obě strany se dohodly, že podrobnosti celé transakce nebudou zveřejňovat. S&T k financování transakce nepoužije navýšení kapitálu. Transakce podléhá schválení antimonopolním úřadem. Akvizice společnosti IMG byla oznámena vídeňskou centrálou S&T AG 11. ledna 2007. Nadnárodní společnost S&T AG sídlí v Rakousku ve Vídni a vlastní stoprocentní podíl v české pobočce S&T CZ.

Z akvizice společnosti IMG budou těžit i zákazníci tuzemské pobočky S&T CZ: „Bude to znamenat příliv významného know-how zejména v oblasti IT řešení na bázi SAP, kde patří IMG mezi celosvětové konzultační lídry. To je důležitá konkurenční výhoda zejména u zakázek pro nadnárodní společnosti, které přesahují hranice mnoha států,“ řekl generální ředitel S&T CZ Jiří Košťál.

IMG, „The Information Management Group“, je mezinárodní poradenská společnost se sídlem v Sankt Gallenu (Švýcarsko), specializuje se na zavádění inovativních obchodních modelů do podnikových procesů a systémů. V současnosti má společnost 653 zaměstnanců ve 27 pobočkách ve střední a východní Evropě, v Asii a ve Spojených státech. Ve fiskálním roce 2006 dosáhla společnost příjmů v celkové výši 81,6 milionu eur (2,3 miliardy korun).

Thomas A. Gutzwiller, předseda správní rady společnosti The Information Management Group, uvádí: „Rychlost je na našem trhu zcela zásadním faktorem. Již nemáme možnost optimálním způsobem využívat potenciálu dynamického trhu v poradenství pouze prostřednictvím přirozených zdrojů. Vedení společnosti proto na trhu systematicky vyhledávalo potenciální partnery. Po velmi pečlivém posouzení byla jako ideální partner vybrána společnost S&T.“

Poradenské služby S&T dále porostou. „Již teď jsme největším poskytovatelem IT služeb ve střední a východní Evropě. Tato akvizice výrazným způsobem posiluje naši vedoucí pozici v oboru, protože IMG rozšíří obchodní činnost společnosti na našich domácích trzích ve střední a východní Evropě,” řekl Christian Rosner, generální ředitel společnosti S&T AG. Oblasti hlavního zájmu obou firem, tedy výroba a finanční služby, se do značné míry překrývají. IMG se specializuje na poskytování služeb v prostředí SAP. Díky tomu je ideálním partnerem pro společnost S&T, která se na tuto oblast rovněž zaměřuje a patří mezi největší poskytovatele poradenských služeb v oblasti SAP v Evropě. Kromě toho pobočky IMG v Asii a ve Spojených státech, kde dochází ke strmému růstu, posílí geografický význam společnosti S&T.

Podle Rosnera „bude úspěšná integrace společnosti IMG vyžadovat od našeho zkušeného akvizičního týmu velké množství práce. Také to však znamená celou řadu příležitostí, které se chystáme plně využít. Po této akvizici bude trh vypadat docela jinak – a S&T tím posílí svou vedoucí pozici. V budoucnu nebude možné na trhu IT služeb společnost S&T obejít, a to zejména v oblasti SAP řešení.“

Rozšíření poradenství, zejména v prostředí SAP
IMG navrhuje a realizuje podniková řešení, která se zaměřují především na prodej, služby zákazníkům a dodavatelský řetězec ve strojírenství, v maloobchodu, ve zpracovatelském průmyslu a ve finančních službách. Proto firma představuje ideální doplněk k portfoliu služeb společnosti S&T. Akvizice umožní S&T výrazným způsobem rozšířit svou činnost v oblasti podnikových systémů a podpoří další úspěšný rozvoj celé skupiny.

Společnost IMG má rozsáhlé zkušenosti a vysoce kvalifikované zaměstnance, zejména pak poradce v oblasti SAP. Společně mají obě firmy více než 1200 specialistů na SAP/ERP. Rosner k tomu dodává: „Tato akvizice z nás okamžitě činí klíčového hráče v oblasti SAP služeb. S&T je nyní tím pravým partnerem pro dodávku podnikových systémů a poradenství, zejména pak v oblasti SAP/ERP.“

Přínos pro klienty
Obě společnosti se již nyní zaměřují na klienty z oblasti výroby a finančních služeb. V těchto oborech mají detailní znalosti procesů a činností. Vedle velkých a středně velkých místních podniků je mezi jejich klienty mnoho nadnárodních firem. Společnosti IMG a S&T mají dohromady více než tři tisíce klientů (včetně firem jako AOK, Bosch Rexroth, Andritz, Voest Alpine a Erste Bank). Tito klienti budou brzy moci využívat – pod označením Global Delivery – služeb ještě silnějšího partnera ve vícero zemích. Dalším přínosem bude vyšší kvalita poradenských služeb a implementace řešení poskytovaných mezinárodními týmy, jakož i přínosy v oblasti nákladů a efektivity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).