Hlavní navigace

S&T CZ: Fuze byla uspesne dokoncena

[Tisková zpráva] Česká pobočka nadnárodního systémového integrátora S&T dokončila fúzi a změnila obchodní jméno na S&T CZ. S miliardovým ročním obratem a širokým portfoliem IT služeb se společnost S&T CZ stala významným hráčem na poli podnikových informačních technologií. Za poslední rok se obrat S&T CZ zdvojnásobil a strmý růst očekává firma i letos.

Sdílet

PRAHA, 4. ledna 2007 – Systémový integrátor a technologická společnost S&T Services Česká republika s.r.o. (nyní S&T CZ s.r.o.) se 31. prosince 2006 stala nástupnickou společností firem skupiny Grall – akciové společnosti Grall, Grall Technology, Grall Brno a společnosti Varias CZ – které byly během minulého roku do struktur firmy začleněny fúzí. Veškeré závazky a pohledávky ze smluvních vztahů s jmenovanými firmami přešly na nástupnickou společnost S&T Services Česká republika s.r.o.

Firma zároveň k 1. lednu 2007 změnila obchodní jméno na S&T CZ s.r.o. Formálně tak byla zakončena úspěšná integrace jmenovaných společností, která začala v dubnu 2006 akvizicí skupiny Grall. Během této doby S&T CZ na českém trhu informačních technologií významně posílila svoji pozici.

„Za poslední rok se obrat tuzemské pobočky S&T zdvojnásobil. Díky přílivu nových zakázek očekáváme pokračující strmý růst i v letošním roce. Současný obrat společnosti přesahuje jednu miliardu korun,“ řekl generální ředitel S&T CZ Jiří Košťál.

S&T CZ je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb, která je zastoupena v 19 evropských státech. S&T CZ patří s miliardovým ročním obratem, 280 zaměstnanci a pobočkami v osmi městech po celé republice do první desítky největších tuzemských systémových integrátorů. Jde o jednu z nejvýznamnějších letošních fúzí na českém trhu informačních technologií, která se projeví zvýšeným konkurenčním tlakem v různých segmentech trhu. Do tuzemské skupiny S&T patří ještě dvě společnosti – servisní společnost GCC Services, zaměstnávající více než 100 IT specialistů, a dodavatel lékařské techniky S&T Plus.

„Díky fúzi se nám podařilo zaútočit na nové trhy a nové zákazníky. Získali jsme celou řadu nových referencí, například v oblasti centralizace a virtualizace ICT, ERP systémů, CPM, síťové infrastruktury a dalších,“ uzavřel Jiří Košťál, generální ředitel společnosti S&T CZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).