Hlavní navigace

S&T opět zvýšila prodej IT služeb

[Tisková zpráva] Navzdory probíhající finanční krizi je vývoj obchodních výsledků společnosti S&T po celý rok 2008 optimistický. Firma by se mohla přiblížit rekordním hospodářským výsledkům z loňského roku.

Sdílet

PRAHA, VÍDEŇ, 19. listopadu 2008 – Přestože mezinárodní finanční krize zpomaluje ekonomický růst, nadnárodní systémový integrátor S&T zaznamenal ve třetím čtvrtletí růst prodeje IT služeb a konzultací. V oblasti outsourcingu IT služeb tržby vzrostly o 23,2 % na 655 milionů korun (26,1 milionu eur). Prodejní čísla divize podnikových řešení, která zahrnuje softwarová řešení a SAP konzultace, vzrostla ve třetím čtvrtletí o 1,3 % na 1 miliardu korun (39,9 milionu eur). Příjmy této divize se během letošních prvních devíti měsíců zvýšily o 12,4 % na 2,9 miliardy korun (115,3 milionu e­ur).

Očekávaný vývoj tržeb mezinárodní skupiny S&T je velmi slibný. „Odhad tržeb celé skupiny S&T za letošní rok je kolem 13 miliard korun, přičemž provozní hospodářský výsledek (EBIT) by mohl dosáhnout až 300 milionů korun. Tím by se firma těsně přiblížila k rekordním hospodářským výsledkům z loňského roku,“ řekl Jiří Košťál, ředitel tuzemské pobočky S&T CZ.

České pobočce S&T CZ se daří zvyšovat tržby zejména v oblastech implementace podnikových informačních systémů na platformě SAP a konsolidace a virtualizace infrastruktury. „Tahouny růstu jsou zejména IT projekty v oblasti výroby, veřejné správy a finančního sektoru,“ řekl Jiří Košťál.

Tuzemské zastoupení S&T navíc koncem letošního roku ještě více upevní svoji pozici na trhu sloučením s dceřinou servisní společností GCC Services, a. s. Nástupnickou společností bude S&T CZ, s. r. o., která převezme i veškeré závazky GCC Services. „Hlavním důvodem sloučení je centralizace odborných zdrojů, zjednodušení a zefektivnění procesů a v neposlední řadě také zjednodušení organizační struktury společnosti,“ uzavřel ředitel tuzemské pobočky S&T CZ Jiří Košťál.