Hlavní navigace

STÁHNĚTE SI Z INTERNETU ZAJÍMAVOU ROZHLASOVOU HRU

[Tisková zpráva] Český rozhlas 7 - Radio Praha nabízí na internetu ke stažení hru PRYČ!

Sdílet

Od pondělí 3.prosince 2007 nabízí zahraniční vysílání Českého rozhlasu na svých webových stránkách www.radio.cz ke stažení rozhlasovou hru Pryč! v češtině a v němčině (stopáž 24 min.). Jde o tragický příběh dvou mladých lidí na pozadí tzv.divokého odsunu Němců z českého pohraničí. Český rozhlas 7 chce tímto dramatem obohatit svou programovou nabídku a předložit posluchačům i jiný žánr, než na jaký jsou zvyklí.

Nejde o první dramatický počin. Před dvěma lety zahraniční vysílání vyrobilo a se slušným ohlasem odvysílalo rozhlasovou hru Václava Havla Anděl strážný.

Neobvyklé je i téma nové hry: česko-německé vztahy. Jde o téma příliš zpolitizované a proto se je Český rozhlas 7 rozhodl nahlédnout jinak, než očima politiků. V roce 2006 zahraniční vysílání požádalo mladého českého dramatika Miroslava Bambuška o napsání rozhlasové hry s tímto námětem. Tak vznikla hra Pryč! Na vlnách Českého rozhlasu 7 – Radia Praha měla premiéru v září 2006. V srpnu 2007 ji uvedl Český rozhlas 3 – Vltava. V září 2007 měla hra premiéru v němčině.

Radio Praha si od uvedení hry slibuje i zajímavou diskusi, která bude mít pokračování ve vysílání. Proto vyzývá všechny posluchače, aby zaslali své pocity z poslechu a názory na adresu cr@radio.cz.

Rozhlasovu hru Pryč je možné zdarma stáhnout na adrese http://www.ra­dio.cz/cz/cla­nek/98229.