Hlavní navigace

Stanovisko České televize k žalobě společnosti REGION MEDIA s.r.o.

[Tisková zpráva] Česká televize se dnes z médií dozvěděla o žalobě společnosti REGION MEDIA s.r.o. v souvislosti s ochrannou známkou a logem zpravodajského kanálu ČT24.

Sdílet

Česká televize kroku společnosti Region Media nerozumí a nemá o něm ani bližší informace. Není ani zřejmé, proč tato společnost podává žalobu až po 7 měsících vysílání ČT24, navíc k nepříslušnému soudu. Lze se jen domnívat, že jediným důvodem je pokus dosáhnout vydání předběžného opatření, které by zkomplikovalo úspěšný projekt České televize nacházející si stále nové diváky. Podle aktuální analýzy útvaru Výzkumu programu a auditoria ČT sledovalo v poslední době alespoň část vysílání ČT24 téměř 1 100 000 diváků, ať už doma nebo někde jinde.

Česká televize má název programu ČT 24 včetně jeho grafických prvků řádně přihlášen v podobě hned několika ochranných známek. Jak název programu, tak grafické prvky jsou snadno odlišitelné od jiných označení na trhu. Ochranných známek s kombinací číslovky 24 je na trhu nepřeberně a například v bankovnictví jich užívá hned několik bank. Pouze na základě shodného použití této číslovky nelze dovozovat zásah do práva k jiné ochranné známce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).