Hlavní navigace

Stanovisko Skylinku ke kompatibilitě ICE karet – aktuality

[Tisková zpráva] Ostrava 2010-09-10 - Před týdnem jsme informovali o problémech ve spolupráci některých přijímačů a modulů systému CryptoWorks (CW) s ICE kartami Skylink. Dnes bychom rádi informovali o aktuálním stavu této záležitosti.

Sdílet

Díky spolupráci s importéry a odbornou veřejností se nám v poměrně krátké době podařilo analyzovat příčiny některých problémů a na jejich řešení jsme minulý týden začali intenzívně pracovat.

Potvrdilo se naše podezření, že většina problémů souvisela se skokovým nárůstem registrací karet následkem vypnutí pirátského příjmu Digi TV a následným prudkým nárůstem zatížení systému podmíněného přístupu datově objemnými EMM instrukcemi zasílanými na nově registrované karty. Tyto instrukce se opakovaně vysílají vždy deset dnů od okamžiku registrace. Po několika dnech, kdy se denně registrovaly 3 až 4 tisíce karet, narostl datový objem EMM instrukcí do té míry, že se u některých přijímačů začaly projevovat problémy, které dosud nikdy nebyly zaznamenány a které se během našeho testování ICE karet neprojevily.

Tyto problémy by se ve stejné míře mohly projevit i na kartách CryptoWorks, pokud bychom neprodávali karty ICE, ale karty CryptoWorks a vystavili systém CryptoWorks tak velkému zatížení. Není proto na místě přičítat problémy ICE kartám.

Nečekali jsme, až řešení nekompatibility najdou výrobci přijímačů, a společně s Irdetem jsme okamžitě zahájili práce na optimalizaci našeho systému Irdeto PI-sys tak, abychom přetíženým přijímačům a modulům odlehčili. Pozitivní dopad těchto opatření je významný.

  1. Všechny licencované CAM moduly CryptoWorks testované v naší laboratoři fungují s ICE kartou bez problémů.
  2. Přijímače, které vykazovaly krátké výpadky v dekódování, již pracují s ICE kartou bez problémů.
  3. Dosud hledáme řešení pro přijímače, u kterých se atypické problémy (blikání displeje, restarty) vyskytují nahodile, a to pouze u některých kusů určité výrobní série či softwarové verze. Na odstranění těchto problémů pracuje Irdeto společně s výrobci přijímačů a výsledky lze očekávat v nejbližších dnech.
  4. Úroveň denních registrací se postupně vrací k normálu a aktuálně dosahuje cca 2 tisíce registrací denně, takže lze očekávat postupné utlumení EMM komunikace a tím i přirozené odlehčení dekodérů. Je proto možné, že některé z dosud nevyřešených problémů zaniknou tak rychle, jak se objevily.

Touto cestou bych chtěl poděkovat zástupcům importérů licencovaných přijímačů CryptoWorks, kteří s námi úzce spolupracují, a také prodejcům a fanouškům satelitní techniky, kteří nám poskytli relevantní informace o zjištěných problémech. Na partnerské sekci našeho webu jsme zřídili formulář Help Desk, přes který lze kdykoli předávat podněty o případných problémech souvisejících s našimi kartami.