Hlavní navigace

Stanovisko TV Nova k rozsudku Městského soudu v Praze o zrušení rozhodnutí RRTV

[Tisková zpráva] Městský soud v Praze dnes vyhověl žalobě společnosti CET 21 a zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení digitálních televizních licencí šesti provozovatelům vysílání a neudělení osmi digitálních licencí televizi Nova. Rozhodnutí RRTV je podle verdiktu Městského soudu v Praze zejména nesrozumitelné, nedostatečné a nekonzistentní. CET 21 ve své žalobě poukazovala na vady a nedostatky, které postup RRTV provázely.

Sdílet

Praha 6. září 2006 – Provozovatel vysílání televize Nova, společnost CET 21 spol. s r. o., podala svou žalobu po prostudování rozhodnutí RRTV o udělení digitálních televizních licencí šesti provozovatelům vysílání a neudělení osmi digitálních licencí TV Nova, neboť v něm zjistila některé nezákonnosti postupu. Společnost CET 21 došla k závěru, že rozhodnutí RRTV bylo nezákonné a nekonzistentní ve svých odůvodněních a v průběhu licenčního řízení došlo ke změně „pravidel hry“. V neposlední řadě představitelé RRTV zároveň veřejně prohlašovali, že TV Nova nemůže získat ještě další licenci, pokud jí má být udělena „bonusová“ licence ze zákona v době, kdy tento zákon ještě vůbec nebyl v platnosti.

„Samozřejmě nás těší, že Městský soud v Praze uznal oprávněnost naší žaloby. V žádném případě netvrdíme, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání byla povinná CET 21 licenci udělit. Jsme však přesvědčeni, že nejen my, ale všichni žadatelé měli právo na spravedlivý proces, který by proběhl na základě konzistentních a jasných kritérií,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

Televize Nova však v žádném případě nechce zpomalit proces digitalizace v České republice a naopak ho aktivně podporuje. Je připravena investičně i technicky dodávat digitální vysílání nejvyšší kvality a v tomto směru aktivně spolupracuje s Českým telekomunikačním úřadem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).