Hlavní navigace

Staňte se i vy díky iDNES.cz nejprodávanějším českým romanopiscem.

[Tisková zpráva] Napište román s Michalem Vieweghem a vyhrajte 10 000 korun.

Sdílet

Praha, 3. srpna 2009 – Fandové románů a psaní mají jedinečnou příležitost zúčastnit se netradiční literární soutěže na iDNES.cz a vyzkoušet si tak, jaké to je, stát se alespoň na chvíli opravdovým spisovatelem. Michal Viewegh napíše úvodní kapitolu, na kterou postupně naváže deset čtenářských pokračování, jejichž autorem můžete být i vy. Stane-li se váš příspěvek tím vítězným, čeká vás finanční odměna ve výši 10 000 korun. A budete-li úspěšní desetkrát, můžete si vypsat až sto tisíc!

Začátek příběhu je již daný. Svobodná třiatřicetiletá Katka je inteligentní slečna s velkým smyslem pro humor, která prodává na malém městě kuchyně. Ačkoliv má za sebou několik vztahů, nikdy nenašla toho pravého, proto stále čeká na pravou životní lásku.

Dnes jsme vydali úvodní kapitolu románu. Čtenáři iDNES.cz mohou vymýšlet a zasílat další části příběhu. Jejich zveřejňování bude probíhat ve čtrnáctidenních cyklech na adrese blogovyroman.id­nes.cz. První „čtenářskou“ kapitolu vybere, v případě potřeby lehce upraví a uveřejní na webu v pondělí 17. srpna 2009 patron soutěže Michal Viewegh.

Románový děj bude vrcholit v předvánočním čase, 21. prosince zveřejníme finální podobu desáté čtenářské kapitoly a vznikne tak pozoruhodná knížka. „Román desetiletí společně nenapíšeme, ale slušná novelka by z toho možná být mohla,“ soudí Michal Viewegh.

Zároveň přidává několik rad a doporučení pro začínající autory: „Nemusíte být vtipní, ale nesmíte nudit. Nebojte se být sentimentální, ale neždímejte ze čtenáře slzy. Pište věcně, ale nepřikrášlujte.“

Nenechte si ujít možnost spolupracovat s ikonou českého románu současné doby!

Podrobná pravidla soutěže včetně časového harmonogramu pro jednotlivé kapitoly, stručné charakteristiky hlavních postav a všechny rady a doporučení najdete na www.blogovyro­man.idnes.cz.