Hlavní navigace

StarDance… když hvězdy tančily

[Tisková zpráva] Od soboty do soboty, každý den od 5. listopadu do 23. prosince 2006 vysílala Česká televize reportáže Stardance…kolem dokola. Kamery tohoto pořadu, přibližujícího události a atmosféru nejen ze zákulisí soutěže, ale i z tanečních tréninků, točily, i když se nevysílalo, v místech, kam se kamery přenosových vozů nedostaly.

Sdílet

V sobotu 6. ledna 2007 od 21.00 hod. nabízí ČT1 v pořadu StarDance…když hvězdy tančily, který scenáristicky a režijně připravil Jiří Podlipný a jehož komentář čte Tereza Kostková, exkluzivní možnost nahlédnout ještě jednou do zákulisí hvězdné show České televize StarDance. Nejenže diváci uvidí „své“ hvězdy, když v záři reflektorů ladně tančily, ale také, když v potu tváře a poctivě dřely do úplného vysílení, kdy už jen po parketu lezly nebo na něm vyčerpaně posedávaly. Mohou obdivovat jejich odhodlání, píli, rozpustilost a humor, ale i jejich souboje s únavou, hněvem a dokonce i smutkem a poznají, jaká to byla prima parta. Připomeňme si báječné sobotní večery z jiného pohledu – hvězdné taneční páry své fanoušky znovu nadchnou, dojmou i rozveselí.

StarDance, taneční soutěž a úspěšná televizní show, ve které se utkalo v klasických a latinskoamerických tancích osm párů složených vždy z celebrity a profesionálního tanečníka, vysílala ČT živě každou sobotu od 4. listopadu až do 23. prosince loňského roku. Úkolem profesionálních tanečníků bylo učit svou celebritu a vypracovat choreografii všech jejich výstupů. Premiérové série se v roli hvězd zúčastnili Jolana Voldánová, Jana Švandová, Mahulena Bočanová, Helena Zeťová, Václav Vydra, Jan Čenský, Tomáš Dvořák a Roman Vojtek. O vypadnutí páru rozhodovala odborná porota a hlasování diváků. Vysílací licenci na soutěž koupila ČT od britské televizní stanice BBC. Divácký úspěch a spokojenost dokumentuje vysoká sledovanost sobotních večerů na ČT, která se většinou pohybovala kolem 2 000 000 diváků, finálový večer jich bylo dokonce 2 417 000.