Hlavní navigace

Den malých obcí: starostové byli informováni o digitalizaci

[Tisková zpráva] Starostové malých obcí z celé republiky byli na Dnech malých obcí, které proběhly 23. února ve Vyškově a 2. března v Praze, informováni o pokračování procesu digitalizace televizního vysílání.

Sdílet

„Naším cílem bylo vysvětlit klíčovým zástupcům menších obcí po celé republice, proč k digitalizaci dochází, jak je třeba se na ni připravit, kterých oblastí se v tomto roce bude aktuálně týkat a kde se občané těchto regionů mohou dostat k dalším informacím,“ shrnul přednášku starostům Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v ČR. Informačními pilíři kampaně jsou především webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30.

Akce Den malých obcí je tradičním setkáním starostů obcí s čelnými představiteli jednotlivých ministerstev, poslanci Parlamentu a dalšími odborníky nad aktuálními problémy malých obcí zejména z oblasti financování, dopravní obslužnosti, dotační politiky a dalších. Jedním z partnerů letošního, již 32. ročníku, byla právě i Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR.

„Prezentaci na Dni malých obcí jsme naplánovali jako doplnění dalších aktivit informační kampaně. Oslovili jsme tak důležité zástupce obcí, kteří mají vliv na občany ve svých regionech a mohou informace o procesu digitalizace předávat dále,“ komentoval partnerství Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání.

Páteří informační kampaně k přechodu na digitální TV vysílání je bezplatná informační linka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv. Na těchto stránkách je k dispozici i unikátní vyhledávač, který po zadání názvu obce vygeneruje všechny relevantní termíny vztahující se k přechodu na digitální TV vysílání a ukončení analogového TV vysílání v daném regionu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).