Hlavní navigace

Startér - soutěž začínajících kapel vyhlašuje druhý ročník

[Tisková zpráva] Druhý ročník Startéru „startuje“ už 6. listopadu. A čeká ho mnoho změn! Během prvního ročníku se ukázalo, že začínajících muzikantů, kteří dokáží složit kvalitní track, je bezpočet. Bylo jich víc než sto. Díky velké přízni posluchačů a fanoušků nakonec všechny porazil Yogi Rulez. Chcete být na jeho místě? Druhý ročník Startéru právě začíná!

Sdílet

Soutěžní ráz Startéru zůstává, stejně tak i pravidla. Jednou za čtrnáct dní uslyšíte pořad plný demáčů. Posílejte nahrávky a my z nich sestavíme hitparádu. Vy pak můžete hlasovat a pomoci tak své oblíbené kapele nastartovat hvězdnou dráhu. Ten, kdo na konci dostane od posluchačů nejvíce hlasů, bude moci natočit profesionální nahrávku v karlínském studiu Českého rozhlasu a navíc mu Radio Wave vyjedná řadu dalších cen šitých přímo na míru (mastering, remixy atd.)

Kapely, které v jednotlivých kolech Startéru zabodují, se objeví v playlistech Radia Wave. Nemění se ani to, že vedle Startéru v éteru paralelně probíhá i pódiová živá obdoba – Startér Live v klubu XT3. Hlavní novinkou a lákadlem nastávajícího ročníku je vedle zvýšené koncentrace kvalitní domácí hudby také přehlídka toho nejlepšího ze zahraniční unsigned scény. Postavíme vedle sebe českou i zahraniční tvorbu. Hranice v hudbě nejsou, ať obstojí ten nejlepší.

Druhé ročníky talent-scoutingových projektů většinou dopadají tristně. Nejvýraznější talenty se objeví už v ročníku prvním a pak už se jen ředí. Přesně tomuto se chce Startér vyhnout. Startér 2 bude nabízet každých čtrnáct dní o něco méně novinek, ale zato se jim bude věnovat mnohem podrobněji. Hitparáda už tedy nebude mít 10 příček ale pouze 6.

Pokud máte nějaké demonahrávky nebo vlastním nákladem vydaná CD, pošlete je do Radia Wave. Konečná podoba Startéru závisí zcela na vás!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).