Hlavní navigace

Startuje celonárodní soutěž Doskočíme do Kanady s Českým rozhlasem

[Tisková zpráva] Rozskákat celou republiku, doskočit pětiskokem až do kanadského Vancouveru, dějiště zimních olympijských her 2010, a dosáhnout rekordu v počtu skákajících lidí se zápisem do České knihy rekordů, to je cílem soutěže Doskočíme do Kanady s Českým rozhlasem. Soutěž probíhá od 11. května do 28. června pod trenérským vedením Českého rozhlasu a Happy Time sdružení.

Sdílet

Zapojit se do soutěže může každý obyvatel České republiky. Stačí si skočit pětiskok a výsledek poslat přes SMS ve tvaru KANADA jméno příjmení věk pohlaví kraj skok v centimetrech na telefonní číslo 903 09 06. Jak se správně skáče pětiskok, to vysvětluje Marek Krátký, prezident Happy Time sdružení: „Skáče se pět skoků plynule, bez doteku rukou země, bez poposkočení a z podřepu. První skok se měří od špičky boty, poslední pátý skok, pata boty. Každý účastník může poslat do soutěže jen jeden platný skok“. Protože ale ne všichni mohou nebo umí skočit pětiskok, je možné skočit méně než pět skoků. „To očekáváme hlavně u malých dětí, lidí se zdravotním omezením a u seniorů“, upřesňuje Marek Krátký. Z jednoho telefonu může být posláno více výsledků, ale každý za jinou osobu, takže rodiče mohou poslat ze svého mobilu výsledek skoků svých dětí apod. Více na www.doskocime­dokanady.cz

Soutěž Doskočíme do Kanady vznikla nejprve v rámci Sportovních her mateřských škol 2009 a byla slavnostně vyhlášena na tiskové konferenci v hotelu Atlantic v Praze dne 7. 4. Pětiskok si zde skočilo 12 účastníků tiskové konference, včetně olympijské vítězky v běhu na lyžích, Kateřiny Neumannové, olympionika v hodu diskem, Imricha Bugára, a komika Václava Upíra Krejčího, kteří dohromady naskákali 9765 cm. Myšlenka se ale tak zalíbila mediálnímu partnerovi Sportovních her, ČRo 2 – Praha, že se Český rozhlas a Happy Time sdružení rozhodly rozšířit ji na všechny prima lidi v republice. „V různých médiích probíhá celá řada nejrůznějších soutěží. Tak proč nespustit soutěž, která je milá, vstřícná a podporuje sport a pohyb ve všech věkových kategoriích“, říká René Zavoral, ředitel Odboru marketingu a PR Českého rozhlasu. „To by bylo, abychom jako republika neskočili těch 8 300 km, které dělí Prčice od kanadského Vancouveru, a nedosáhli zápisu do České knihy rekordů“, dodává René Zavoral.

Informace o soutěži Doskočíme do Kanady uslyší posluchači Českého rozhlasu po dobu sedmi týdnů nejen dvakrát denně ve vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu a ČRo 2 – Praha, ale také na regionálních stanicích. Marek Illiaš, marketingový a PR manažer ČRo, zdůrazňuje, že každý týden se bude tipovat o lákavé ceny. „Každý týden bude skákat jeden olympionik, který má velkou šanci získat pro Českou republiku medaili na ZOH ve Vancouveru. Posluchači budou moci celý týden tipovat, kolik v pětiskoku tento olympionik skočil. Tipující, který se trefí nejblíže, bude každé následující pondělí vyhlášen na obou uvedených stanicích ČRo a vyhraje tričko ČRo, repliku historického rádia, hudební CD a balíček se zdravou výživou“. Tipy se odesílají přes SMS ve tvaru DDK jméno příjmení skok v centimetrech na telefonní číslo 903 09 06. Prvním skákajícím sportovcem je Martin Koukal, český reprezentant a mistr světa v běhu na lyžích, který úspěšně reprezentoval ČR na olympiádách v Naganu, Salt Lake City a Turíně.

Skákající si mohou doskočit pro zajímavé ceny. Hlavní výhrou je Cena Českého rozhlasu, kterou představuje sada složená z radiomagnetofonu s CD/MP3/USB, set-top-boxu pro příjem digitálního vysílání a 8G USB. Cenu získává ten, který skočí nejdále. „Protože ale nemůžeme přes SMS ověřit, zda účastník opravdu skočil tolik, kolik nám poslal, bude deset největších skokanů pozváno 28. června na Den s ČRo na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl, kde budou znovu skákat. Ten, který tam potvrdí svůj výkon a skočí nejdál, vyhrává“, vysvětluje Pavla Jedličková, výkonná ředitelka Happy Time sdružení. O zajímavé a pěkné ceny se ale soutěží i v dalších kategoriích. Organizátoři soutěže ocení nejmladšího a nejstaršího účastníka, nejskákavější mateřskou školu a také kraj, který skočí nejdál. Vyhrává i každá 5titisící SMS.

„Přátelé, hecněte se navzájem a skákejte. Vyfoťte sebe, své blízké, kamarády či kolegy z práce při tom, jak skáčí do Kanady, a uložte fotografii nebo MMS na www.doskocime­dokanady.cz Během července pak můžete hlasovat, která fotografie se vám líbila nejvíce. Fotografie, která získá nejvyšší počet hlasů veřejnosti, bude také oceněna“, vyzývají veřejnost organizátoři soutěže, Český rozhlas a Happy Time sdružení.

Partnery Doskočíme do Kanady je společnost Nový věk, Fromin, Český klub olympioniků a E.ON Tým Kateřiny Neumannové.