Hlavní navigace

Startuje Noorderslag Weekend s českou účastí

[Tisková zpráva] I Češi budou mít své zastoupení na přehlídce Noorderslag Weekend, která se uskuteční ve dnech 10. – 12. ledna 2008 v holandském Groningenu. Český rozhlas jako člen Evropské vysílací unie (EBU) podpořil účast skupiny Sunshine.

Sdílet

jsou festivaly EuroSonic a Noorderslag a seminář Noorderslag Seminar. Program bude zatím nejbohatší v dvaadvacetileté historii akce a bude jej přenášet více než 25 evropských rozhlasových stanic milionům posluchačů rockové, populární a taneční hudby.

I posluchači Českého rozhlasu nepřijdou zkrátka: stanice ČRo 4 – Radio Wave nabídne záznam z velkolepého koncertu v nejbližší době v pořadu Stage, který se vysílá každou sobotu od 20.00 hodin.

Festival Noorderslag Weekend je svátkem všech milovníků hudby. Na více než 40 scénách, které jsou od sebe vzdálené maximálně 5 minut chůze, poskytuje příležitost seznámit se s kapelami, které v nadcházejících letech ovlivní evropskou hudební scénu. Mezi účastníky bude na 2400 profesionálů z oblasti hudebního průmyslu – agentů, propagátorů, organizátorů festivalů, manažerských firem a rozhlasových stanic. Akce přitahuje i značnou pozornost médií včetně všech významných evropských hudebních časopisů.

Evropské rozhlasové přenosy
V roce 2007 odvysílalo 21 členských stanic Evropské vysílací unie (EBU) na 366 koncertů EuroSonic/Noor­derslag. Pro rok 2008 potvrdily živé přenosy rozhlasové stanice z Dánska, Holandska a Belgie a očekává se, že se připojí několik dalších. Vzhledem k tomu, že festival podporuje programová skupina EBU Eurosonic, budou si moci záznamy z koncertů EuroSonic a Noorderslag vyslechnout miliony rozhlasových posluchačů i v jižní a východní Evropě a dalších regionech.