Hlavní navigace

Startuje projekt Daruj krev s O2

[Tisková zpráva] Darováním krve může každý přispět k záchraně lidského života. Oblast dobrovolného dárcovství v České republice však zaznamenává v posledních letech negativní vývoj. Společnost Telefónica O2 Czech Republic se proto rozhodla motivovat své zaměstnance v bezpříspěvkovém darování krve a rozšířit své aktivity v oblasti společenské odpovědnosti. Od 4. dubna 2008 spouští projekt „Daruj krev s O2“, do kterého se bude moci zapojit nejen pražská centrála, ale postupně také zaměstnanci poboček z ostatních regionů.

Sdílet

Pilotní akce proběhla v dnešních dopoledních hodinách v centrále O2 v areálu BB Centra v Praze. Pracovníci transfuzního oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze zde odebrali ve speciálním mobilním stanu více než 60 zájemcům celkem přes 30 litrů krve. Kromě zákonem stanovených výhod, jako jsou daňové úlevy či nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, získali zaměstnanci O2 možnost dozvědět se detailní informace o celém procesu darování krve. Navíc obdrželi vitamíny pro posílení krvetvorby, odznak s kapkou krve a speciální O2 masážní míček. Stejně jako u standardních odběrů nechybělo ani zde nezbytné občerstvení.

V bezpříspěvkovém dárcovství Česká republika bohužel zaostává za evropským průměrem a počet evidovaných dárců se každým rokem snižuje. Za posledních pět let klesl o téměř 100 000 dobrovolníků. „Nedostatek krve je významný problém, na jehož řešení se chceme díky našim zaměstnancům aktivně podílet. Cítíme odpovědnost za naší společnost a jsme rádi, že můžeme pomoci tam, kde je to potřeba,“ uvádí David Šita, výkonný ředitel pro veřejné záležitosti a regulaci společnosti Telefónica O2.

Transfuzní stanice aktivitu společnosti Telefónica O2 vítají. „Těší nás, že se najdou firmy, které podporují své zaměstnance v tak potřebné věci, jakou je dobrovolné dárcovství krve. Oceňujeme jejich odhodlání pomoci tam, kde je to nutné a kde bude jejich pomoc skutečně efektivní. Velmi si podpory společnosti Telefónica O2 vážíme a věříme, že značná část zaměstnanců, kteří se projektu zúčastnili, se stane pravidelnými dárci,“ říká podplukovník MUDr. Miloš Bohoněk, primář oddělení hematologie, biochemie a krevní transfúze Ústřední vojenské nemocnice Praha. „Dobrovolné dárcovství krve je vysoce humánní činnost a pokud krev někdo daruje bez nároku na odměnu, jde o projev hluboké lidskosti,“ dodává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).