Hlavní navigace

Startuje soutěž Najdi, co neznáš!

[Tisková zpráva] Čtvrtý ročník soutěže v hledání na českém internetu startuje pro všechny základní školy a víceletá gymnázia v pondělí 25. ledna. Do této doby se přihlásilo 2080 třídních družstev.

Sdílet

Soutěž Najdi, co neznáš! vyhlašuje česká portálová jednička Seznam.cz s jediným cílem: naučit žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií efektivně pracovat s vyhledáváním na internetu. Třídní družstva mají za úkol správně odpovědět na otázky sestavené vzdělávací společností Scio, s.r.o. a mířící do všech společensko – vědních oborů.

Do letošního již čtvrtého ročníku soutěže se na http://najdi.sez­nam.cz přihlásilo už 2080 třídních družstev a registrace probíhá i v prvním týdnu soutěže. Soutěží pouze třídní kolektivy, nikoliv jednotlivci a tak se řada škol v minulosti rozhodla využít soutěž jako doplněk učiva Informatiky.

V loňském ročníku soutěžilo celkem 2251 družstev a výhra v podobě počítačové učebny v hodnotě cca 350 tisíc korun putovala do Základní školy ve Frenštátu pod Radhoštěm.

I letos bude kompletní vybavení počítačové učebny tou nejlákavější cenou. Díky hlavnímu partnerovi soutěže, společnosti Dell, to budou počítače této světové značky v celkové hodnotě půl milionu korun. Odměňovat se však bude i v dílčích kolech soutěže. Seznam a další partneři jako Crumpler, Aquapalace Praha nebo Sprint Trading, připravili drobné dárky se svým logem. Podmínkou k jejich získání bude 75% správně zodpovězených otázek a to pro prvních pět nejrychlejších tý­mů.

Soutěž končí 4. dubna 2010 a novinkou letošního vyhledávacího klání je osobní účast populární zpěvačky Ewy Farné při předávání hlavní ceny vítězi soutěže. Kdo jím bude? Na to už musí odpovědět jednotlivé soutěžní týmy, které se od pondělí 25. ledna pouští na stránkách Seznamu do boje.

" Přeji všem družstvům hodně štěstí a postřeh při hledání a moc se těším na vítěze :-) ", vzkazuje všem soutěžícím patronka letošního ročníku Ewa Farná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).