Hlavní navigace

Startují internetové námluvy absolventů vysokých škol a zaměstnavatelů

[Tisková zpráva] Měsíc absolventů on-line na jobs.cz v dubnu již poosmé.

Sdílet

Tisíce studentů a čerstvých absolventů vysokých škol se opět v dubnu účastní virtuálního veletrhu pracovních příležitostí Měsíc absolventů on-line (MAO) na www.jobs.cz. Na druhé straně připojení s nimi komunikuje čtyřicet prestižních zaměstnavatelů. Jde o největší akci svého druhu na českém internetu. V loňském roce se on-line diskuzí zúčastnilo téměř 24 tisíc studentů.

Firmy se o absolventy začaly výrazněji zajímat zejména v posledních letech. Souvisí to s celkovým nedostatkem lidí na trhu práce. Do svých týmů zařazují nyní čerstvé absolventy nebo i studenty i manažeři, pro které by to před pár lety nebylo myslitelné.

Velmi otevřené jsou vůči absolventům konstrukční a výrobní firmy. “Některé naše vývojové týmy začlenily už i studenty 3. a výjimečně i 2.ročníků,“ říká Michaela Rigasová ze společnosti Ricardo Prague, která se zabývá výzkumem a vývojem pro automobilový průmysl.

Jak studenti, tak zaměstnavatelé se shodují na tom, že virtuální setkání během MAO jim umožnují lépe poznat protistranu a její požadavky.“Akce jsem se zúčastnil loni ještě jako student a určitě mi to pomohlo při rozhodování, kam se přihlásit do výběrového řízení,“ říká absolvent Jihočeské univerzity Vladimír Pátý. Firma Robert Bosch, u které nyní pracuje, se MAO účastní již několik let.

Partnerem Měsíce absolventů on-line je IAESTE, organizace studentů technických škol. MAO probíhá na www.absolvent08­.jobs.cz.