Hlavní navigace

„Startup roku 2007“ získal projekt bezrealitky.cz

[Tisková zpráva] Praha, 11. prosince 2007: Vítězem prvního ročníku soutěže Startup roku 2007 se stal projekt bezrealitky.cz studentů VŠE Jakuba Havrlanta a Alexise Manacha. Projekt byl jednomyslně zvolen devítičlennou porotou složenou z českých top manažerů a podnikatelů, která vybírala ze 63 přihlášených účastníků. „Hlavní předností výherce je inovace na českém, potažmo evropském trhu, globální rozšiřitelnost projektu a v neposlední řadě osobnosti obou podnikatelů“, uvedl organizátor soutěže Kamil Vacek. Na základě vítězství získá projekt bezrealitky.cz investici ve výši 2 mil. Kč. Další ročník soutěže bude vyhlášen v květnu 2008. Více o soutěži na www.startuproku.cz.

Sdílet

Cílem soutěže bylo vybrat nejlepší studentský podnikatelský nápad a podpořit výherce v jeho realizaci. Hlavní výhrou soutěže je finanční investice a zároveň poskytnutí zázemí a poradenství při realizaci podnikatelského nápadu. Organizátorem soutěže „Startup roku“ je společnost Glocal Consulting, a.s. a tým studentů Vysoké školy ekonomické v Praze. Kamil Vacek, zakladatel a investor soutěže a majitel společnosti Glocal Consulting, s.r.o., který působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu, založil tuto soutěž s plánem pomoci jednotlivým studentským projektům v jejich podnikatelských záměrech. Na základě dohody získal investor 50% podíl ve společnosti Pricetown, s.r.o., která provozuje server bezrealitky.cz a za to přinese investici ve výši 2 mil. Kč. Do soutěže se mohli přihlásit jednotliví studenti vysoké nebo vyšší odborné školy v České republice a libovolně velké týmy studentů do věku 27 let, kteří buď s podnikáním nemají žádné zkušenosti, nebo již jsou podnikatelsky aktivní.

„Získanou investici bychom chtěli použít hlavně na rozvoj internetového řešení bezrealitky.cz a marketingovou propagaci. Tyto peníze nám umožní naší myšlenku komunikovat širší veřejnosti a nabídnout tak bezrealitky.cz novým uživatelům. Také bychom chtěli podpořit postupnou expanzi do dalších měst, “ uvedl Jakub Havrlant.

V soutěžní porotě, která se jednohlasně shodla na vítězi, zasedali např. Taťána le Moigne, Country Business Manager společnosti Googole Česká republika, Jan Binar, generální ředitel komunikační agentury McCann-Ericson, Richard Winter, ředitel pro obchod a marketing v regionu střední Evropy ve společnosti Ernst&Young, Petr Stuchlík, zakladatel firmy Fincentrum, Daniel Křetínský, ředitel a jednatel společnosti J&T Investment Advisors, s.r.o. a další. Více o porotě na www.startuproku.cz.

Vítěz soutěže, nový internetový portál bezrealitky.cz, který se jako první na českém realitním trhu soustřeďuje na prodej a pronájmem nemovitosti přímo od majitele, byl uveden na český trh dne 1. října 2007. Cílem tohoto unikátního projektu je zpřehlednit současný realitní trh vytvořením soukromého trhu bez asistence realitních kanceláří, a tím umožnit a zjednodušit prodej a pronájem nemovitostí bez provize. Hlavní výhody tohoto serveru jsou finanční úspory, kontrola a zrychlení procesu.

Po dvou měsících provozu prošlo databází bezrealitky.cz 1 200 nabídek nemovitostí k prodeji či pronájmu. K dnešnímu dni je aktivních 800 nabídek a 400 nabídek již bylo staženo. To znamená, že jejich majitelé již transakce uskutečnili a uzavřeli. Průměrným nárůstem za posledních 14 dní 40ti nabídek denně pokrývají bezrealitky.cz v současné době kolem 4% trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).