Hlavní navigace

Česká státní tiskárna cenin využívá řešení od GE Security

[Tisková zpráva] Praha – 19. ledna 2010 – Všechny tři pražské budovy Státní tiskárny cenin jsou vybavené řešením dodaným GE Security. Spolupráce mezi Státní tiskárnou cenin a GE Security začala již v roce 1999. Použitý systém vychází z platformy ATS Master a nabízí kombinaci přístupového systému a zabezpečovací signalizace.

Sdílet

Historie Státní tiskárny cenin (STC) se datuje až k založení samostatné Československé republiky. V zájmu nového státu bylo zajistit kompletní výrobu kvalitní československé papírové měny ve vlastním tiskařském zařízení. Proto byla v roce 1927 postavena tiskárna, jež zahájila svou činnost v lednu roku následujícího. Do konce roku 1928 již zaměstnávala 133 lidí. Dnes tento podnik tiskne nejen peníze, ale rovněž další ceniny a cenné dokumenty, jako jsou cestovní pasy, řidičské průkazy, cestovní a další oficiální dokumenty.

Spolupráce mezi Státní tiskárnou cenin a GE Security začala v roce 1999, kdy STC přistoupila k definici struktury a funkcí moderního, integrovaného bezpečnostního systému.. Předtím se v tiskárně používalo několik bezpečnostních systémů, mezi nimiž neexistovala žádná interakce. Když však společnost začala rozšiřovat svůj provoz, ukázalo se, že je nutně zapotřebí spolehlivého a integrovaného bezpečnostního systému. Společnost GE Security v úzké spolupráci s bezpečnostním oddělením STC vyvinula strategii pro vytvoření komplexního bezpečnostního řešení obsahujícího jak požární a zabezpečovací signalizaci, tak přístupový systém. Nejvýznamnějším cílem bylo získat relevantní a spolehlivé informace o narušení bezpečnostních systémů, aby ostraha mohla včas zakročit.

Používaný systém vychází primárně z platformy ATS Master, která nabízí kombinaci přístupového systému a zabezpečovací signalizace. Pro ochranu proti požáru byla v objektech nainstalována elektrická požární signalizace produktové řady FP. Pro optimalizaci přenosu alarmu je komunikaci mezi bezpečnostními platformami a kontrolním dispečinkem řízena přes IP připojení. V místnosti kontrolního dispečinku je pak kompletní monitoring a kontrola všech bezpečnostních aplikací centralizována přes jednou integrované rozhraní. Díky procesu průběžných konzultací mezi GE Security a STC byl systém upraven tak, aby dokonale odpovídal požadavkům a očekáváním klienta. Díky této úzké spolupráci je Státní tiskárna cenin dlouholetým partnerem GE Security.

O společnosti GE
GE (NYSE: GE) je inovativní a diverzifikovaná společnost, jež řeší ty nejobtížnější problémy světa. Společnost vyrábí široké portfolio produktů od leteckých motorů přes výrobu elektřiny až po finanční služby, zdravotnictví a televizní programy. GE působí ve více než stovce zemí světa a zaměstnává na 300 000 lidí po celém světě. Více informací najdete na internetové stránce společnosti na adrese www.ge.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).