Hlavní navigace

Stav obležení s Matrixem a Šakalem

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 9. října se od 20.15 hod. představí na Prima Cool legendární sci-fi snímek Matrix. Počítačovému expertu Neovi se změní život ve chvíli, kdy se ocitne v reálném světě a zjistí, že to, co dosud žil, byl jen počítačový program v jeho hlavě, a že je celé lidstvo v zajetí strojů. V posádce reálného světa navíc někteří věří, že právě Neo je tím vyvoleným, který dokáže zdevastované lidstvo osvobodit. Veleúspěšný snímek získal čtyři Oskary – za zvuk, střih, střih zvukových efektů a za vizuální efekty. V hlavních rolích se objeví Keanu Reeves či Carrie-Anne Mossová aj.

Sdílet

Další filmová klasika čeká diváky od 22.50 hod. u snímku z roku 1973 s názvem Šakal. Tento politický thriller vychází ze skutečných událostí okolo pokusu o atentát na francouzského prezidenta. Po ztroskotání celé skupiny byl pro tento úkol najat profesionální zabiják s krycím jménem Šakal, který měl za celou operaci zinkasovat půl milionu dolarů. Příprava na atentát je však velice složitou záležitostí a není možné podceňovat ani snahu tajné policie Šakala vystopovat. Film byl nominován na Oskara v kategorii střihu. Samotný příběh je pak založen na stejnojmenné novele Fredericka Forsytha a dočkal se také filmového remaku v roce 1997 s Bruce Willisem a Richardem Gerem.

NEDĚLE – V neděli 10.10. nastane od 20.15 hod. Stav obležení. Šéf protiteroristického oddělení FBI a Newyorské policie Hubbard musí čelit nečekané vlně teroru z arabských států. Setká se přitom s agentkou CIA, specialistkou na Blízký východ Elise Kraftovou, která má úzkou vazbu na svého informátora a milence Samira. Hubbard zpočátku svůj nerovný boj prohrává a panika v ulicích měst vede k vyhlášení výjimečného stavu. Velitel armády navíc hájí zájmy země naprosto militantními způsoby. Tento až prorocký politický thriller s Denzelem Washingtonem, Brucem Willisem aj. zaznamenal obrovský divácký zájem zejména po teroristickém útoku na newyorská dvojčata.

Nedělní noc se ponese od 22.25 hod. ve znamení westernu ve filmu Dva za Texas. Stíhaní uprchlíci z věznice v Louisianě – mladý podvodník a ostřílený pistolník – se pouští na dobrodružnou jízdu napříč Texasem. Aby se vyhnuli dopadení, připojují se k legendárním Texaským dobrovolníkům Sama Houstona. A právě s nimi nachází podivná dvojice spásu v hrdinské bitvě s nechvalně proslulou Santa Anou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).